4,18 mln widzów Mikołajkowego Bloku Reklamowego. 1,21 mln zł dla chorych dzieci


4,18 mln widzów Mikołajkowego Bloku Reklamowego. 1,21 mln zł dla chorych dzieci

Charytatywny blok na antenie Polsatu nadany został o godz. 18.45, czyli tuż przed głównym wydaniem „Wydarzeń” i prawie 13 minut.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracęŚrednia widownia wszystkich spotów pokazanych w tym czasie wyniosła 4,18 mln osób, co przełożyło się na 31,09 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 37,22 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 33,88 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom.Przynajmniej przez 1 minutę 16. Mikołajkowy Blok Reklamowy oglądało 5,08 mln osób w 4+ (1,99 mln w 16-49 i 2,75 mln w 16-59).

Z danych widowni minuta po minucie wynika, że Polsat podczas trwania 16. Mikołajkowego Bloku Reklamowego był niekwestionowanym liderem rynku. Widownia spotów w niemal każdej minucie charakteryzowała się dynamiką rosnącą.

Według wstępnych szacunków cała zebrana od reklamodawców w ramach akcji kwota wyniosła 1,21 mln zł (dane udostępnione przez Telewizję Polsat). Zostanie ona w całości przekazana na leczenie i rehabilitację dzieci, podopiecznych Fundacji Polsat.Dla porównania, średnia oglądalność 15. Mikołajkowego Bloku Reklamowego pokazanego rok temu była o 980 tys. osób wyższa - wyniosła 5,16 mln widzów. Wówczas na rzecz Fundacji Polsat udało się zebrać kwotę 1,33 mln zł.

Producentem spotów jest Krzysztof Hansz, ich reżyserami Vladimir Tarasiuk i Armin Kurasz, a animacje do głównego spotu przygotowało Studio Produkcyjne Orka.Po raz kolejny w postać Świętego Mikołaja wcielił się aktor Krzysztof Kowalewski. W tym roku wspomagali go dziennikarze redakcji „Wydarzeń”, Polsat News i Polsat Sport oraz gwiazdy produkcji znanych z anteny Telewizji Polsat. Będą to: dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat - Dorota Gawryluk, a także Jarosław Gugała, Anita Sokołowska, Joanna Liszowska, Barbara Kurdej-Szatan wraz z mężem Rafałem, Jerzy Mielewski, Maciej Dowbor oraz gość specjalny - Kayah.W ramach tegorocznej edycji Mikołajkowego Bloku Reklamowego wyemitowano spoty Allegro, Coca Cola Services, Cyfrowy Polsat, Huawei Polska, Mars Polska, McDonalds Polska, Nestle Polska, Netflix, NIVEA Polska, Pepsi-Cola Bottlers Poland, Procter&Gamble DS Polska, PZU, Polkomtel, Santander Bank Polska oraz Smyk.W ciągu dotychczasowych szesnastu edycji Mikołajkowego Bloku Reklamowego udało się zebrać ponad 20 mln zł.Dzięki emisji Mikołajkowego Bloku Reklamowego zdecydowanie wyższą widownię niż zazwyczaj zgromadziły „Wydarzenia” (dziennik rozpoczął się niemal 8 minut później niż zwykle), które w samym Polsacie śledziło 3,50 mln widzów. Z danych do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl wynika, że była to najchętniej oglądana pozycja programowa dnia. Automatycznie „Wydarzenia” miały również najwyższą widownię spośród wszystkich głównych wydań dzienników na głównych antenach. Drugie w kolejności były „Fakty”, które w TVN miały 2,65 mln widzów.

Udział Polsatu w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2018 roku wyniósł 10,23 proc.