WTA Pekin. 30. tytuł w karierze Caroline Wozniacki

Ciężkie chwile w ostatnim czasie przeżywała Caroline Wozniacki, ale przełamała się w wielkim stylu. W niedzielę w finale w Pekinie Dunka polskiego pochodzenia pokonała Anastasiję Sevastovą 6:3, 6:3 i zdobyła 30. tytuł w karierze.

Wideo

US Upen. Nowojorskie marzenie Wozniacki prysło bardzo szybko. Wideo Eurosport

Wozniacki fenomenalnie rozpoczęła sezon, zdobywając w Australian Open upragniony pierwszy tytuł wielkoszlemowy. Na półmetku sezonu 28-letnia tenisistka zdołała jeszcze wygrać turniej w Eastbourne, po czym zablokowała się na ponad kwartał.

W żadnym z sześciu kolejnych turniejów - a były to Wimbledon, Montreal, Cincinnati, US Open, Tokio i Wuhan - Caroline Wozniacki nie potrafiła wygrać dwóch meczów z rzędu.

Chude miesiące skończyły się dla niej w Pekinie. Dunka nie tylko po raz pierwszy od czerwca wygrała dwa mecze w jednym turnieju, ale od razu sześć z rzędu. Na dodatek przez cały tydzień nie straciła w Pekinie seta!

Również finał był indywidualnym popisem rozstawionej z numerem drugim Wozniacki. W pierwszym secie mistrzyni Australian Open wykorzystała jeden z dwóch breakpointów, przy czym sama nie musiała bronić żadnych piłek na przełamanie.

W drugim emocji było ciut więcej, ale i tak warunki dyktowała Dunka. Najpierw obroniła dwa break pointy w drugim gemie, po czym uciekła niżej notowanej rywalce na 4:1 z dwoma przełamaniami. Kiedy Wozniacki już była w ogródku, Sevastova odrobiła jednego breaka, ale doprowadzenie do trzeciego seta nie było jej już stać.