Szef klubu PO o rzeczniku partii: Nigdy nie było pomysłu jego odwołania


Szef klubu PO o rzeczniku partii: Nigdy nie było pomysłu jego odwołania

– Dlaczego ma przestać być rzecznikiem? Bo sobie tego życzy pani Mazurek? Bez przesady – powiedział szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. – Nigdy nie było pomysłu odwołania Jana Grabca za to, co się wydarzyło w Legionowie – dodał polityk.

Jan Grabiec: zazdroszczą nam Romka Smogorzewskiego

Nie mogłem nie pozwolic sobie, aby nie być razem z wami i prezydentem, Romkiem Smogorzewskim, bo byłem chyba na wszystkich konwencjach, mam...

zobacz więcej

O pomysłach odwołania rzecznika PO Jana Grabca mówi się od kilku dni. Portal tvp.info dowiedział się, że lider tej partii Grzegorz Schetyna poważnie rozważa zmianę na tym stanowisku z Grabca na Joannę Muchę.

Spekulacje o odwołaniu Grabca pojawiły się tuż po tym, jak na konwencji w Legionowie prezydent tego miasta Roman Smogorzewski w seksistowski sposób opisywał kobiety z jego otoczenia.

– Chyba wszyscy byli wbici. Różnie ludzie reagują, kiedy słyszą takie dowcipy – powiedział w Radiu Zet Sławomir Neumann pytany o to, dlaczego Grabiec – obecny na konwencji – stanowczo nie zareagował na skandaliczne wystąpienie Smogorzewskiego.

Jak stwierdził szef klubu PO, Grabiec na stanowisku zostanie, „bo jest dobrym rzecznikiem prasowym”.

– Nigdy nie było pomysłu odwołania Jana Grabca za to, co się wydarzyło w Legionowie, bo to nie on jest bohaterem tych przemówień, tylko Roman Smogorzewski, który został wyrzucony z Platformy – powiedział Neumann.

Polityk odniósł się również do przemówienia Romana Smogorzewskiego, na którym padły takie sformułowania jak „ta napalona”, czy „pani od seksu”. – To taki głupi poziom dowcipu. Został ukarany, nie ma go w PO i sprawa jest zamknięta – oznajmił.

źródło: