Jakubiak: Nie ma mowy, żebym złożył mandat posła


Jakubiak: Nie ma mowy, żebym złożył mandat posła

Nie ma mowy, żebym złożył mandat posła –zadeklarował poseł Marek Jakubiak. W ten sposób odniósł się do wypowiedzi Pawła Kukiza; lider ruchu Kukiz'15 stwierdził, że jeśli Jakubiak chce założyć nową partię, powinien złożyć mandat.

Marek Jakubiak odchodzi z Kukiz'15

Poseł Marek Jakubiak podjął decyzję o odejściu z klubu Kukiz'15. Polityk powiedział, że w Kukiz'15 organizowano po cichu akcję, by go wyrzucić.

zobacz więcej

Jakubiak podjął decyzję o odejściu z klubu Kukiz'15 w piątek. Przed tygodniem klub Kukiz'15 opuścił poseł Jakub Kulesza, który przystąpił do partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Wcześniej z klubu odszedł poseł Adam Andruszkiewicz.

Jakubiak pod koniec października na Twitterze życzliwie wyraził się o obu posłach. Kukiz zareagował wpisem „Marek! Idź za nimi, skoro im dobrze życzysz!”.

Na początku zeszłego tygodnia Jakubiak powiedział – odnosząc się do sytuacji w Kukiz'15 – że „kręcenie się naokoło niewydolnej organizacji pod tytułem stowarzyszenie może spowodować tylko i wyłącznie pogorszenie sytuacji”.

– Ja to po prostu zorganizuję Kukiz'15 i będzie partią. Jak ktoś nie chce być w partii, to będzie w stowarzyszeniu – stwierdził.


Kukiz powiedział w poniedziałek w radiu RMF FM, że „wyborcy zostali oszukani, zdradzeni, ja zostałem oszukany”.

– Takie osoby powinny złożyć mandat, jeżeli pan Jakubiak chce zakładać swoją partię, „Jakubiak'23” czy tam nie wiem jaką, to proszę złożyć mandat. Jest rok czasu, można przygotować tę partię i wystartować z tą partią w wyborach – podkreślił.

Jakubiak, pytany o apel Kukiza, zadeklarował, że nie złoży mandatu poselskiego. – Nie ma takiej opcji – oświadczył.

Horała: Droga do współpracy z Markiem Jakubiakiem jest otwarta

– Droga do współpracy PiS z Markiem Jakubiakiem jest otwarta – powiedział w poniedziałek w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marcin Horała (PiS), pytany,...

zobacz więcej

Pytany, czy w związku z tym, że odszedł z klubu Kukiz'15, spodziewa się, że klub cofnie mu rekomendację do zasiadania w komisji śledczej ds. VAT, odparł: „Niech Sejm podejmuje decyzję”.

– Komisję VAT-owską wymyśliłem ja osobiście, Marek Jakubiak – podkreślił. Przypomniał, że pierwszy projekt uchwały dotyczący utworzenia takiej komisji złożył w zeszłym roku.

Jakubiak zapowiedział, że złoży do marszałka Sejmu pismo z informacją, że opuszcza klub Kukiz'15. Jak dodał, najbliższy miesiąc będzie odpoczywał, a potem podejmie decyzje, co będzie robił dalej. Zaprzeczył jednocześnie, że zamierza po odejściu z Kukiz'15 założyć partię polityczną.

– Nie mam interesu w rozdrabnianiu centrum polskiej polityki, wolałbym połączyć kilka partii – dodał.

Po odejściu Jakubiaka klub Kukiz'15 liczy 27 posłów.

banner
źródło:

image