Kukiz'15 nie będzie partią. "Już wolę progu Sejmu nie przekroczyć"


Kukiz'15 nie będzie partią. "Już wolę progu Sejmu nie przekroczyć"

Paweł Kukiz zapewnia, że jego formacja nie przekształci się w partię polityczną. - Niedopuszczalne jest to, żeby kwestionować podstawowe założenia i idee, z którymi ruch szedł do parlamentu - powiedział.

Lider Kukiz'15 tłumaczył odpowiadał na pytania o przyszłość swojego ruchu. W ostatnich dniach z jego formacji odszedł m.in. były już rzecznik Jakub Kulesza i Marek Jakubiak. Ostatni kwestionował model przyjęty przez Pawła Kukiza, który nie chce, aby jego stowarzyszenie przekształciło się w partię polityczną. Jakubiak odrzucił też sugestię swojego eks-szefa o możliwości złożenia mandatu poselskiego.

- Nie ma takiej opcji, nie istnieje i nie będzie. Niedopuszczalne jest to, żeby kwestionować podstawowe założenia i idee, z którymi ruch Kukiz'15 do parlamentu. Zalicza się do nich chęć założenia partii, czy pobierania subwencji. Zostawiamy to w kieszeni podatnika, który powinien dobrowolnie wpłacać na daną opcję. Już wolę progu Sejmu nie przekroczyć - powiedział Paweł Kukiz w Salonie politycznym Trójki.

Odpowiedział też na zarzuty Jakubiaka o to, że jest pod zbyt dużym wpływem wicemarszałka Sejmu. - Stanisław Tyszka jest wspaniałym, merytorycznym, wykształconym człowiekiem. Ma sznyt urzędniczy i więcej robi niż gada - przekonywał. Sugestie, że jest pod wpływem swoich współpracowników nazwał "teoriami spiskowymi i nieistotnymi oraz nieważnymi bzdurami".

Źródło: Trójka Polskie Radio