Formuła 1. Robert Kubica otrzymał propozycję od Williamsa


Formuła 1. Robert Kubica otrzymał propozycję od Williamsa

Williams złożył propozycję startów w przyszłym sezonie Formuły 1 Robertowi Kubicy - twierdzi "Autosport". Polski kierowca ma dwie opcje - albo starty w bolidzie Williamsa, albo pracę w roli kierowcy testowego Ferrari.

Wideo


Kubica postawił sprawę powrotu do F1 na ostrzu noża. Wideo Eurosport

Wiele wskazuje na to, że sytuacja wyklaruje się zaraz po niedzielnym Grand Prix Brazylii.


- W ciągu kilku dni zadecyduję, co chcę robić i co będzie dla mnie najlepszym kierunkiem. Od kilku tygodni powtarzam, że jestem w komfortowej sytuacji. Będę robił coś, co mnie interesuje i sprawia radość. Wiele zależy od ułożenia sobie wszystkiego w głowie i obrania kierunku - powiedział Kubica, cytowany przez Adama Coopera.

Kubica nie chciał odpowiedzieć wprost, co de facto już byłoby z jego strony nieformalnym ogłoszeniem decyzji, czy bliżej mu za kierownicę Williamsa, na razie na jeden sezon, czy bardziej interesuje go długoterminowa perspektywa związania się z nobliwą stajnią Ferrari.


- Może chęć powrotu do Formuły 1 i ścigania się jest większa niż chęć długiego projektu. (...) To nie jest też tak, że wszyscy czekają na moją decyzję z otwartymi ramionami. Jest wiele rzeczy, o które trzeba zadbać i zobaczyć, czy jestem w stanie je odpowiednio ułożyć. Przede mną długi lot z Brazylii, który będzie dobrą okazją do rozważań - tłumaczy Kubica.


Z drugiej strony krakowianin nie ukrywa, że perspektywa bycia częścią zespołu Ferrari, byłaby swoistym spełnieniem marzeń. - Zawsze mówiłem, że będąc małym dzieckiem marzysz o Formule 1, a kiedy już jesteś kierowcą F1, to są dwie rzeczy, które chcesz zrobić: zdobyć mistrzostwo lub jeździć "czerwonym autem - dodał nasz jedynak w najbardziej prestiżowej serii wyścigowej świata.

Zdjęcie
Robert Kubica /AFP
Robert Kubica /AFP

MZ, AG