Wisła Kraków. Złożono wniosek o wpisanie do KRS prezesa Rafała Wisłockiego


Wisła Kraków. Złożono wniosek o wpisanie do KRS prezesa Rafała Wisłockiego

Wisła Kraków złożyła wniosek o wpisanie do Krajowego Rejestru Sądowego nowego nowego zarządu, reprezentowanego przez prezesa klubu Rafała Wisłockiego, w miejsce byłej już sterniczki Marzeny Sarapaty oraz wiceprezesa Daniela Gołdy.

Wideo


Jakub Błaszczykowski na treningu Wisły Kraków. Dobry prognostyk dla klubu? Wideo INTERIA.PL

Jak wynika z informacji portalu eurosport.tvn24.pl, do złożeniu wniosku doszło we wtorek w Wydziale Gospodarczym KRS Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia. W dokumencie chodzi o to, by wykreślić osoby z byłego już zarząd, na którego czele stała prezes Sarapata, a w ich miejsce wpisać powołanego na funkcje sternika TS Wisła i Wisła Kraków SA Rafała Wisłockiego.


Jak w rozmowie z portalem wyjaśnia radca prawny Paweł Karasiński, to bardzo ważny krok, a jeśli sąd przychyli się do wniosku piłkarskiej spółki, będzie to niejako oznaczało legitymizację nowych władz, czyli do pewnego stopnia rozstrzygnie kwestię, do kogo prawnie należą akcje "Białej Gwiazdy". - To będzie przypieczętowanie wyboru nowych władz, przynajmniej do czasu rozstrzygnięcia sporu - cytuje portal radcę.

Jest jednak jedna kwestia, która może nie ułożyć się po myśli klubu, czyli czas, w jakim wniosek zostanie rozpatrzony. Formalnie sąd ma na to ustawowych 30 dni. Jak jednak wynika z informacji eurosport.tvn24.pl, krakowski sąd jest skłonny wyraźnie skrócić czas na podjęcie decyzji, biorąc pod uwagę dramatyczne położenie klubu z ulicy Reymonta.


Wczoraj zespół, po przerwie, wznowił przygotowania do drugiej części sezonu. Na pierwszym zajęciach pojawiło się 21 zawodników, w tym trenujący na razie gościnnie z drużyną Macieja Stolarczyka były piłkarz VfL Wolfsburg Jakub Błaszczykowski. Szkopuł w tym, że klub wpierw musi odzyskać licencję na grę w Ekstraklasie, a do tego potrzebne jest uporanie się do końca stycznia z piętrzącymi się problemami, w tym olbrzymimi zaległościami finansowymi.


Art

Zdjęcie
Prezes Wisły Kraków Rafał Wisłocki /	Jacek Bednarczyk /PAP
Prezes Wisły Kraków Rafał Wisłocki / Jacek Bednarczyk /PAP