W lipcu konwencja programowa PiS. Rzeczniczka partii: „Wakacji dla nas nie będzie”


W lipcu konwencja programowa PiS. Rzeczniczka partii: „Wakacji dla nas nie będzie”

Na początku lipca w Katowicach odbędzie się konferencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, a w poniedziałek rozpocznie działanie sztab wyborczy przed zaplanowanymi na jesień wyborami parlamentarnymi – przekazała rzeczniczka partii Anita Czerwińska po wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS. – W tym roku dla nas wakacji nie będzie, tylko i wyłącznie ciężka praca; takie są ustalenia – podkreśliła.

„Wyniki do europarlamentu cieszą, ale dla PiS w tym roku wakacji nie ma”

– Wyniki do PE cieszą, ale czas radości już za nami i teraz zakasujemy rękawy i bierzemy się do pracy. Najważniejsze wybory jesienne przed nami....

zobacz więcej

W trakcie posiedzenia padło zapewnienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że większość obecnych parlamentarzystów otrzyma miejsca na listach partii w wyborach do Sejmu i Senatu – wynika ze źródeł PAP.

Piątkowe wyjazdowe posiedzenie klubu PiS trwało około dwóch godzin i odbyło się w jednym z warszawskich hoteli. Poza parlamentarzystami wzięli w nim udział także premier Mateusz Morawiecki, ministrowie oraz europosłowie. Podczas spotkania głos zabrali Jarosław Kaczyński, szef rządu, ministrowie i posłowie. Celem posiedzenia było podsumowanie wyborów do PE, a także – jak relacjonowali politycy PiS – mobilizacja parlamentarzystów przed nadchodzącymi wyborami do Sejmu i Senatu.

– Jesteśmy zdeterminowaną, zintegrowana, zdyscyplinowaną drużyną, która ciężko pracuje. W tym roku dla nas wakacji nie będzie – oświadczyła rzeczniczka PiS Anita Czerwińska po zakończeniu posiedzenia. Podkreśliła, że politycy PiS będą podejmować wiele działań w terenie, a wspierać ich w tym będą również bardzo aktywnie europosłowie. – Tak jak zawsze będziemy w kontakcie bezpośrednim z Polakami, z którymi będziemy rozmawiać i słuchać ich – zapowiedziała.

Joachim Brudziński szefem sztabu wyborczego PiS

Joachim Brudziński został powołany na szefa sztabu wyborczego PiS, a Beata Szydło – na szefa Rady Wyborczej PiS – poinformowała po posiedzeniu...

zobacz więcej

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki pytany o wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego odparł, że prezes PiS oceniał sytuację polityczną, opisywał kształt sceny politycznej po wygranych wyborach do PE i przekonywał, że podjęte działania to za mało, żeby „mieć poczucie sukcesu”.

– Było też wystąpienie pana premiera Mateusza Morawieckiego, potem szereg wystąpień posłów, ministrów, krótkie pytania i odpowiedzi – dyskusja – dodał szef klubu PiS.

Terlecki był pytany także o zaangażowanie europosłów w kampanię wyborczą, odpowiedział, że sierpień jest okresem urlopowym w PE. – Posłowie dostaną harmonogram swoich zajęć, miejsca, do których muszą się udać, będzie to taki plan centralny rozpisany szczegółowo – zapowiedział Terlecki.

Wicemarszałek Terlecki odniósł się również do daty wyborów parlamentarnych. Podkreślił, że wskaże ją prezydent Andrzej Duda. – Wchodzi w grę okres między 13 października a 10 listopada. My jesteśmy za tym, żeby te wybory odbyły się raczej w październiku, raczej bliżej początku października – powiedział.


W czwartek komitet polityczny PiS zatwierdził byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji, europosła Joachima Brudzińskiego na szefa sztabu wyborczego. Była premier, obecnie europosłanka Beata Szydło została szefową rady programowej sztabu.

image

źródło:

image