Abp Jędraszewski „jak krzyżacy z mieczami”. Polityk Razem krytykuje duchownego


Abp Jędraszewski „jak krzyżacy z mieczami”. Polityk Razem krytykuje duchownego

– Słowa arcybiskupa Jędraszewskiego, to jest taka sama agresja, jak kiedyś Krzyżacy z mieczami nas atakowali – powiedziała Julia Zimmermann z Zarządu Krajowego Lewicy Razem w TVP Info. Odniosła się w ten sposób do krytyki, jaką sformułował duchowny pod adresem ideologii LGBT.

Owsiak na Pol'and'Rock: Odp***lcie się od Westerplatte! Znajdę kumpli i rozsadzimy to od środka!

– Ja bym tego jako mowę nienawiści nie zakwalifikowała – mówiła w TVP Info Julia Zimmerman, członek Zarządu Krajowego Lewicy Razem, odnosząc się do...

zobacz więcej

Słowa padły w trakcie programu „Minęła 20”. Tematem rozmowy była wypowiedź abp Marka Jędraszewskiego, który nazwał ideologię LGBT „tęczową zarazą”.

– Warto użyć innego sformułowania, które użył Jan Paweł II na tęczową i czerwoną zarazę, a mianowicie „cywilizacja śmierci”, czyli ten taran ideologiczny, który niszczy wartości, który wprowadza indoktrynację dzieci, związki homoseksualne, adopcję dzieci, a w końcu eutanazję. Te odważne słowa arcybiskupa są bardzo dobrą odpowiedzią właśnie na tę agresję, która kiedyś była na sowieckich czołgach pod czerwonymi sztandarami, teraz pod sztandarami tęczowymi. Oby więcej tego typu postaw – powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski (Solidarna Polska).

– Słowa arcybiskupa Jędraszewskiego, to jest taka sama agresja, jak kiedyś Krzyżacy z mieczami nas atakowali – odparła Zimmermann.

image

źródło: