Ambasador USA o wizach dla Polaków. Padła ważna deklaracja


Ambasador USA o wizach dla Polaków. Padła ważna deklaracja

- Chcę zniesienia wiz w ciągu 12-18 miesięcy - zadeklarowała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Jak powiedziała w rozmowie z Onetem, zmiany w tej kwestii są dla niej priorytetem.

Georgette Mosbacher to amerykańska przedsiębiorczyni, od 1992 roku szefująca własnej firmie biznesowo-konsultingowej. Była też dyrektor naczelną firmy produkującej kosmetyki. Od 2016 r. członkini Amerykańskiej Komisji Doradczej ds. Dyplomacji Publicznej.

Nowa ambasador Stanów Zjednoczonych została desygnowana przez Waszyngton 23 sierpnia. W Polsce przebywa od sierpnia.

W rozmowie z Onetem była pytana o program wizowy, który obowiązuje Polskę. - Czy powinniśmy go znieść? Absolutnie tak. Uczyniłam to jednym z moich priorytetów - zadeklarowała Mosbacher.

Zobacz także: Sikorski: Modlę się o to, by w Polsce doszło jeszcze do starcia Tusk-Kaczyński

Georgette Mosbacher przyznała, że "jest ambitna, nie lubi przegrywać i składa w całość plan działań, by to osiągnąć". - Uważam, że Polacy na to zasługują. Są wspaniałymi sojusznikami, dzielimy te same wartości i potrzebujemy to zrealizować - podkreśliła ambasador.

Padła również wstępna data zniesienia programu wizowego. - Stawiam sobie za cel zniesienie wiz dla Polaków przed końcem mojej kadencji. Chciałabym, żeby stało się to w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy - zadeklarowała Mosbacher.