Andrzej Duda zaprosił turystów do Pałacu Prezydenckiego. Nalał im herbaty i poczęstował ciastem


Andrzej Duda zaprosił turystów do Pałacu Prezydenckiego. Nalał im herbaty i poczęstował ciastem

Film ze spotkania Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim z czworgiem turystów pojawił się na profilu "W Pałacu Prezydenckim". To nowe konto Kancelarii Prezydenta ma pokazywać życie w pałacu "od kuchni", w lżejszym, mniej oficjalnym tonie.

Andrzej Duda zaprosił turystów do Pałacu Prezydenckiego

Pierwszym filmem, jaki trafił na profil, jest ponad dwuminutowa relacja ze spotkania Andrzeja Dudy z turystami. Pałac Prezydencki odwiedziły cztery osoby: parę z Tajwanu i parę z Singapuru. Turystom został pokazany gabinet prezydenta. - Tutaj pracuje - powiedział Duda. W następnym ujęciu widzimy, jak prezydent nalewa gościom herbatę. Wszyscy wyglądają na zadowolonych. - Podobają nam się wakacje, czy pan prezydent również planuje urlop? - zagaiła turystka z Singapuru. - Właśnie wróciłem z Brukseli. Wakacje? Może za tydzień - odpowiedział Duda.

"Lubi pan swoją pracę? Traktuje ją jak służbę"

Następnie mieszkanka Tajwanu zapytała, czy lubi swoją pracę. Prezydent odpowiedział, że traktuje ją jak służbę. Podczas pożegnania gości z Andrzejem Dudą jeden z nich zdradził, że wizyta wydaje mu się "nierealna", ale przyznał też, że była to prawdziwa przyjemność i zaszczyt.

Wizytę turystów opisał nawet tajwański portal Taiwan News. "Para z Tajwanu została losowo wybrana na ulicy w Warszawie w lipcu i zaproszona do Pałacu Prezydenckiego w Polsce, aby napić się herbaty i pogawędzić z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. To niezapomniane przeżycie" - czytamy na portalu.

'Działanie w celu obejścia prawa'. Kancelaria Prezydenta reaguje na decyzję Sądu Najwyższego.