Animacja „Tuca & Bertie” od 3 maja w Netfliksie (wideo)


Animacja „Tuca & Bertie” od 3 maja w Netfliksie (wideo)

Animowany serial komediowy „Tuca & Bertie” opowiada o przyjaźni pomiędzy dwiema 30-letnimi ptasimi kobietami mieszkającymi w tym samym apartamentowcu.

- Tuca (w tej roli Tiffany Haddish) to zadziorna i lekkomyślna tukanica, a Bertie (Ali Wong) - niespokojna i chodząca z głową w chmurach przedstawicielka gatunku ptaków śpiewających - czytamy w opisie głównych bohaterek cyklu.[embedded content]W rolach gościnnych pojawili się m.in.: Nicole Byer, Richard E. Grant, John Early, Reggie Watts, Tig Notaro, Amber Ruffin, Jermaine Fowler i Tessa Thompson.Twórczynią i producentem wykonawczym „Tuca & Bertie” jest Lisa Hanawalt. Funkcję producentów pełnią też Raphael Bob-Waksberg, Noel Bright, Steven A. Cohen, Tiffany Haddish i Ali Wong. Serial wyprodukowała Tornate Company. Za animację odpowiada studio ShadowMachine.
Światowa premiera produkcji na platformie Netflix odbędzie się w piątek, 3 maja 2019 roku. Pierwszy sezon składa się z dziesięciu odcinków.W 2018 r. Netflix zanotował 7,65 mld dolarów wpływów, wobec 6,15 mld dolarów w 2017 roku. Na koniec ub.r. Netflix miał 139,26 mln płacących użytkowników, po wzroście o 8,84 mln w ciągu kwartału.Platforma nie ujawnia, ilu użytkowników ma w Polsce. Z szacunków Amper Analysis wynika, że może ich być 800 tys.