Areszt dla mężczyzny zatrzymanego ws. ataku na księdza w Turku


Areszt dla mężczyzny zatrzymanego ws. ataku na księdza w Turku

43-letni mężczyzna, który został zatrzymany w związku z napaścią na księdza w Turku, trafi na miesiąc do aresztu – poinformowała w niedzielę Prokuratura Rejonowa w Turku. Do zdarzenia doszło 26 lipca. Napastnik miał obrażać i fizycznie zaatakować kapłana.

Po ataku na księdza w Turku zatrzymano jedną osobę

Policja zatrzymała jedną osobę w sprawie ataku na księdza w Turku – podało w sobotę RMF FM. Do zdarzenia doszło 26 lipca; kapłan miał być obrażany...

zobacz więcej

Jak tłumaczył w niedzielę PAP prokurator Adam Weber z Prokuratury Rejonowej w Turku, „na polecenie tutejszej prokuratury rejonowej, zatrzymano mężczyznę”.

Jak dodał, „mężczyźnie przedstawiono zarzut dotyczący zdarzenia z dnia 26. lipca, który miał miejsce na plebanii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku”. Prokurator podkreślił jednak, że na tę chwilę prokuratura nie będzie się odnosić do szczegółów zarzutu.

– Po kolejnych czynnościach, został skierowany przez tutejszą prokuraturę wniosek do Sądu Rejonowego w Turku o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek i zastosował ten środek na okres 1 miesiąca – powiedział PAP prokurator.


Dodał, że czyn zarzucany 43-letniemu mężczyźnie zagrożony jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna chwycił krzyż i zrzucił prezbitera. Kolejny atak na księdza

Cztery osoby zaatakowały księdza w kancelarii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku (woj. wielkopolskie) – poinformowała kuria diecezji...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło 26 lipca ok. godziny 10.30. – Do biura parafialnego weszło czworo ludzi – trzy kobiety i mężczyzna, pragnący złożyć akt apostazji. Po wyjaśnieniu, że taki dokument, zgodnie z prawem, może przyjąć i podpisać jedynie ksiądz proboszcz i poinformowaniu, kiedy pełni on dyżur w kancelarii, ks. wikariusz Remigiusz Zacharek został zaatakowany przez mężczyznę, który chwycił jedną ręką stojący na regale krzyż, a drugą zrzucił prezbitera z fotela na podłogę – poinformowano na stronie diecezji.

Atakujący mieli używać wulgarnych określeń wobec kapłana, a także całego Kościoła. Nie chcieli opuścić kancelarii, więc ksiądz zdecydował się wezwać policję. Dopiero po interwencji funkcjonariuszy agresorzy opuścili budynek plebanii. Księdzu nie była potrzebna pomoc medyczna.

Policja w Turku potwierdza, że do takiego zdarzenia doszło. Zastępująca oficera prasowego komendy powiatowej policji w tym mieście st. asp. Dorota Grzelka wskazała jednak, że ksiądz nie chciał składać zawiadomienia w tej sprawie, a funkcjonariusze nie mają informacji o szczegółach ataku opisywanych na stronie diecezji.

– W notatce nie ma informacji o krzyżu i zrzuceniu księdza z fotela. Nie jest więc prowadzone w tej sprawie postępowanie – dodała st. asp. Grzelka.

image

źródło:

image