ATP Eastbourne: Murray nadal szuka formy przed Wimbledonem

Rok przerwy z powodu kontuzji zrobił swoje. Na trzy rozegrane mecze po powrocie Andy Murray wygrał zaledwie jeden. W środę przegrał w 2. rundzie w Eastbourne z Kyle'em Edmundem 4:6, 4:6.

Zdjęcie

Andy Murray /SID

Wimbledon, rok 2017. Andy Murray przegrywa w ćwierćfinale z Samem Querreyem. W dwóch ostatnich setach nie podejmuje już walki. Zmaga się nie tylko z rywalem, ale i kontuzją. Po meczu przyznaje, że niepotrzebnie przystępował do spotkania. Uraz biodra okazuje się bardzo poważny. Istnieje ryzyko, że Szkot może nawet zakończyć karierę. Po operacji i długiej rehabilitacji wraca do gry. Tuż przed kolejnym Wimbledonem.

Planuje wystąpić w dwóch turniejach na trawie, które poprzedzają trzeci tegoroczny turniej wielkoszlemowy.

W Queens nie ma szczęścia w losowaniu, bo już na początek trafia na będącego w dobrej formie Nicka Kyrgiosa. Murray prezentuje dobry tenis, ale przegrywa po trzech zaciętych setach 6:2, 6:7, 5:7.

Z londyńskich trawników przenosi się nad morze do Eastbourne. Tutaj zaczyna dobrze. Pokonuje będącego w słabsze formie, nie mogącego odnaleźć optymalnej dyspozycji Stana Wawrinkę 6:1, 6:3. Odpada jednak w kolejnym spotkaniu. Brytyjczyka pokonuje jego rodak Kyle Edmund, który zwycięża 6:4, 6:4. Murrayowi zostaje kilka dni, aby dobrze przygotować się do rozpoczynającego w najbliższy poniedziałek Wimbledonu.