Borys-Szopa: Dzięki programowi „500+” Polska stała się krajem cyfrowym


Za pomocą polskich rodzin Polska stała się krajem cyfrowym – oceniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa, komentując fakt, że w lipcu drogą internetową złożono ponad 2,6 mln wniosków o przyznanie świadczenia "500+".Od lipca wnioski o świadczenia z programów "Rodzina 500+" i "Dobry start" można składać za pośrednictwem internetu. Od 1 sierpnia dokumenty można składać także drogą tradycyjną: w urzędzie lub listownie.


„To za pomocą państwa, za pomocą polskich rodzin Polska stała się krajem cyfrowym - 2 mln 600 tys. wniosków o 500+ wpłynęło drogą elektroniczną oraz 1 mln 500 tys. wniosków o Dobry start również drogą elektroniczną” - mówiła szefowa resortu rodziny podczas niedzielnego wakacyjnego pikniku rodzinnego zorganizowanego przez władze województwa małopolskiego w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.


Minister zaznaczyła, że wnioski o świadczenia można nadal przesyłać drogą elektroniczną, ale od 1 sierpnia przyjmują je także urzędy.


„Jesteśmy przekonani, że inwestycja w rodziny rozpoczęta na początku drogi Prawa i Sprawiedliwości była inwestycją trafioną” - podkreśliła Borys-Szopa. „Bardzo się cieszymy z uśmiechu naszych dzieci, naszych milusińskich. Bardzo się cieszymy również z tego, że rodzice i dziadkowie są spokojniejsi o losy swoich najmłodszych” - dodała.

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zwrócił uwagę, że podczas pikniku resort rodziny, pracy i polityki społecznej zorganizował specjalną strefę, gdzie zainteresowani mogli uzyskać informacje na temat rządowego programu „Rodzina 500 plus”. Wśród atrakcji była też strefa z zabawami dla najmłodszych i placem zabaw.


Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski ocenił, że program „500+” stanowi „nieocenione wsparcie dla każdej rodziny, szczególnie rodzin wielodzietnych".


„W naszym programie województwa małopolskiego rodzina zajmuje absolutnie centralne miejsce, dlatego to wsparcie jest dla nas nieocenioną rzeczą” - zaznaczył marszałek i przypomniał, że samorząd województwa w ramach możliwości swojego budżetu realizuje różne przedsięwzięcia o charakterze prorodzinnym.

Podczas wakacyjnego pikniku rodzinnego „#RodzinaSercemMałopolski” można było zwiedzić bezpłatnie Muzeum Lotnictwa Polskiego, skorzystać ze strefy dla maluchów, gry i animacji dla młodszych i starszych dzieci, a także obejrzeć pokazy sprzętu służb: straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, policji i straży granicznej.


autor: Rafał Grzyb

Źródło: PAP