Brytyjski SumUp przejmuje polską platformę e-commerce Shoplo


Brytyjski SumUp przejmuje polską platformę e-commerce Shoplo
Brytyjski SumUp przejmuje polską platformę e-commerce Shoplo - MamStartup

SumUp londyński fintech, który umożliwia małym firmom dokonywanie płatności kartą za pośrednictwem urządzeń mobilnych, właśnie przejął polską platformę e-commerce Shoplo.


– Od dziś Shoplo i SumUp służy przedsiębiorcom na całym świecie by łączyć online z offline. Od dziś Shoplo i SumUp to ponad 1300 osób z ponad 50 krajów rozsianych po całym świecie działając na ponad 30 rynkach – napisał na swoim profilu Patryk Pawlikowski, CEO & Founder w Shoplo.Technologia Shoplo pomoże sprzedawcom SumUp stworzyć lepiej wyglądające witryny sklepowe. – Przejęcie warszawskiej firmy Shoplo, składającej się z 30 pracowników, dostarczy firmie SumUp szablon oraz technologię do rozszerzenia obszaru e-commerce w swojej działalności. Umożliwi to zaoferowanie skalowalnego rozwiązania, które pozwoli sprzedawcom łatwo tworzyć własne sklepy internetowe i sprzedaż na wielu platformach e-commerce za pomocą zaledwie kilku kliknięć – komentuje Marc-Alexander Christ, współzałożyciel SumUp.


Warunki umowy nie są ujawnione. Przejęcie polskiego startupu to nie jedyne inwestycje angielskiego fintechu. Ostatnio zainwestował również w duńską firmę Debitoor, która stworzyła platformę oprogramowania fakturowego, pierwotnie założoną dla freelancerów, a która zostanie teraz włączona do oferty dla użytkowników SumUp.


Inwestycje te są częścią ambitnego planu ekspansji SumUp, który stara się stworzyć punkt kompleksowej obsługi dla przedsiębiorstw każdej wielkości. Krążyły plotki, że brytyjski fintech osiągnął status jednorożca – wycenę 1 miliarda dolarów lub więcej, co dziś oficjalnie potwierdza. Firma twierdzi, że przekroczyła roczny przychód w wysokości 200 milionów USD.


– Od sklepu do kasy online, SumUp chce być pierwszym punktem kontaktowym dla kupujących na całym świecie. Każda decyzja o rozszerzeniu pakietu produktów SumUp, została podjęta z uwzględnieniem opinii od 1 miliona użytkowników na całym świecie – dodaje Marc-Alexander Christ, współzałożyciel SumUp.Startuperze!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

  • informujemy
  • inspirujemy
  • rozmawiamy
zobacz nasz fanpage >> Zamknij

© 2011 - 2019 Autentika. MamStartup należy do Antygrupy.

Wykonanie: Autentika Hosting: Beyond