CI Games wypowiedziało umowę Defiant Studios ws. gry "Lords of the Fallen 2"CI Games wypowiedziało umowę zawartą z Defiant Studios, która dotyczyła wykonania i produkcji gry "Lords of the Fallen 2" - podało CI Games w komunikacie. Spółka zamierza kontynuować prace nad grą za pośrednictwem wewnętrznego studia i przy wsparciu zewnętrznych podwykonawców.


"Oświadczenie o wypowiedzeniu umowy zostało złożone z uwagi na nienależyte wykonanie przez Defiant kluczowego w świetle umowy etapu pracy (Milestone nr 11), tzw. Vertical Slice, w jakości oczekiwanej przez spółkę, określonej precyzyjnie w umowie - mimo trzykrotnego wezwania Defiant do poprawy jakości tego etapu prac" - napisano w komunikacie.


Spółka podała, że do dnia złożenia oświadczenia o wypowiedzeniu umowy wywiązała się z płatności za wszystkie przyjęte od Defiant prace, według zasad określonych w umowie.


CI Games zawarło umowę z Defiant Studios LLC w czerwcu 2018 r. Amerykański producent miał wykonać drugą część gry "Lords of the Fallen" w wersji na XboxOne, Playstation4 oraz na PC. (PAP Biznes)


doa/ asa/

Źródło: PAP Biznes