"Co jest dla ciebie ważne". PO w nowym spocie uderza Patryka Jakiego tematem szczepień


"Co jest dla ciebie ważne". PO w nowym spocie uderza Patryka Jakiego tematem szczepień

Rafał Trzaskowski uderza Patryka Jakiego tematem, który od kilku tygodni rozpala emocje Polaków - sprawą szczepień. Sztab kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy przestrzega przez głosowaniem na kandydata PiS, który - zdaniem Trzaskowskiego i jego ludzi - zagraża bezpieczeństwu dzieci.

W tym celu sztab polityka PO przygotował spot "Co jest dla ciebie ważne", który Wirtualna Polska publikuje jako pierwsza.

Występuje w nim kobieta, która twierdzi, że "nie może pozwolić, by polityk, który kwestionuje zasadność szczepień, został prezydentem". Sztab Trzaskowskiego przekonuje nas, że "stawka tych wyborów jest niezwykle wysoka", dlatego to tylko jeden z kilku mobilizujących do pójścia na wybory krótkich materiałów filmowych. Kolejne - jak słyszymy - będą prezentowane w najbliższych dniach.

"Co zrobiłabym dla swojego dziecka? Wszystko. Wskoczyłabym do płonącego budynku, ochroniłabym je przed napastnikiem, własną piersią obroniłabym, gdyby było trzeba. Nie ma takiej rzeczy, której nie zrobiłabym dla swojej córki, dla jej zdrowia i życia. Nie ma. Dlatego 21 października nie będę siedzieć w domu. Bo nie mogę pozwolić, by polityk, który kwestionuje zasadność obowiązkowych szczepień, został prezydentem naszej stolicy. Jak mogłabym zostać w domu i narazić życie swojej córki, skoro zrobiłabym dla niej wszystko?" - mówi w spocie wyborczym Rafała Trzaskowskiego występująca w nim kobieta.

Szczepienia "wiszą" nad Patrykiem Jakim. On sam deklaruje: będę je promował

Politycy opozycji wciąż przypominają słowa Patryka Jakiego sprzed kilku lat, kiedy ten - jako szeregowy poseł Solidarnej Polski - pytał na konferencji prasowej: "Szanowni państwo, mówią nam, że jeżeli nie będzie szczepień, to będą epidemie. Jakie epidemie?".

Nasi rozmówcy z PO cytują także sondaż IBRIS, wedle którego aż 77 proc. Polaków uważa, że szczepienia dzieci w Polsce powinny być obowiązkowe, a państwo powinno ten przymus egzekwować (90 proc. Polaków szczepi swoje dzieci).

- Warszawa będzie wspierała szczepienia obowiązkowe dla dzieci. Będzie dopłacała do tych szczepień. Jest to niezwykle istotne dla bezpieczeństwa naszych dzieci. Nie można igrać ich życiem. Warszawiacy mówią jasno: politycy, którzy popierają ruchy antyszczepionkowe, zagrażają bezpieczeństwu naszych dzieci - mówił we wtorek w Sejmie Rafał Trzaskowski.

Miesiąc temu w programie "Wyborczy Grill" Wirtualnej Polski Patryk Jaki zapewnił, że "jako prezydent Warszawy będzie promował i finansował szczepienia".