Debiutuje FlexBalancer - nowe rozwiązanie typu smart do równoważenia ruchu sieciowego


Polski startup programistyczny PerfOps włączył do swojej oferty FlexBalancer - nowatorskie narzędzie do równoważenia obciążenia serwerów. Rozwiązanie oparte na chmurze w dynamiczny sposób kieruje ruchem sieciowym w czasie rzeczywistym oraz monitoruje infrastrukturę internetową.

Rozwiązanie oparte jest na wykorzystaniu danych z sieci CDN i usług chmurowych   w połączeniu z parametrami określonymi dla poszczególnych użytkowników. FlexBalancer został zintegrowany z istniejącą już platformą danych PerfOps do regulowania ruchu w czasie rzeczywistym. Za pośrednictwem intuicyjnego panelu sterowania użytkownicy mają pełną kontrolę nad logiką kierowania połączeń. Po konfiguracji, ruch sieciowy jest kierowany przez aplikację FlexBalancer i analizowany w czasie rzeczywistym, w przeciągu kilku tysięcznych sekundy reagując na niezauważalne opóźnienia w przepływie danych.


W ramach ustawień domyślnych, każda aplikacja FlexBalancer generuje nazwę hosta, z którego można korzystać w tej formie lub poprzez utworzenie rekordu nazwy kanonicznej (CNAME), który może kierować ruch na stronę, API, CDN czy do każdego innego rodzaju ustalonego punktu docelowego. Wszystko to można ustawić w kilka minut, co daje firmom szansę, by bez wysiłku zoptymalizować ruch sieciowy i zapewnić końcowym użytkownikom wygodę i komfort. Klienci mogą szybko skonfigurować zaawansowane ustawienia, które pozwalają na nieskończoną różnorodność opcji kierowania ruchem. Niezależnie od tego, czy jest to równoważenie obciążenia oparte na lokalizacji geograficznej, z możliwością zawężenia od kontynentów do regionów czy państw, cała procedura trwa zaledwie kilka minut.


Równoważenie obciążenia stanowi wyzwanie również dla małych i średnich przedsiębiorstw. Na rynku istnieją wprawdzie kosztowne opcje dedykowane dla największych firm, ale i dostępne rozwiązania borykają się z wieloma problemami. Bywają skomplikowane w obsłudze, mają ograniczoną funkcjonalność, a ich konserwacja wymaga zaangażowania dedykowanych pracowników wewnętrznych lub zewnętrznych. Klientom szczególnie zależy natomiast na elastyczności, ogólnym wzroście wydajności i lepszym czasie działania - ocenia Dmitriy Akulov, założyciel i CEO PerfOps.


PerfOps dąży do tego, aby usługi tego typu stały się ogólnodostępne, oferując kompletny produkt, który stanowi konkurencję dla największych rozwiązań korporacyjnych, zapewniając lepsze warunki użytkowania przy zachowaniu jasnej i przystępnej polityki cenowej.


W przeszłości oferowaliśmy szereg różnych produktów, w tym usługi CDN i narzędzia do monitorowania sieci. Korzystały z nich na co dzień tysiące firm, w tym Google, Cisco, Comcast i Oracle. Powstały w oparciu o te doświadczenia FlexBalancer sprawia, że usługa dotychczas przeznaczona dla największych przedsiębiorstw stała się dostępna dla wszystkich – dodaje Dmitriy Akulov.


Ponieważ żaden system CDN ani chmura nie mogą gwarantować optymalnych wyników w odpowiedzi na każde żądanie, coraz więcej firm decyduje się na strategię architektury multi-CDN i multi-Cloud w celu podniesienia wydajności i globalnej dostępności dla użytkowników końcowych. Przy użyciu FlexBalancer, firmy mogłyby szybko kierować cały ruch sieciowy z UE do hostów na terenie UE. Mogłyby również utworzyć odpowiedź dla każdego dostawcy CDN i powiązać to z danymi PerfOps, by zapewnić dynamiczną odpowiedź na każde żądanie w ciągu ułamków sekundy. FlexBalancer pozwala przedsiębiorstwom zapewniać użytkownikom końcowym najlepsze doświadczenia, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów własnej infrastruktury.


Interfejs użytkownika na wszystkich panelach jest przyjazny i łatwy do przyswojenia. Smart UI umożliwia łatwą i szybką konfigurację zachowań różnych reguł i filtrów trasowania. Dodanie bardziej zaawansowanej logiki jest możliwe za pomocą systemu kodów, który obecnie obsługuje JavaScript.


Przedsiębiorstwo niedawno zawarło umowy z Finch Capital i Sunfish Partners na fundusze zalążkowe w wysokości 500 tys. dolarów. Środki zostaną przeznaczone na wsparcie rozwoju zespołu oraz na udostępnienie prawdziwie inteligentnego kierowania połączeń wszystkim firmom, niezależnie od ich wielkości. 

opr. Anastasiia Lizanets