Demokraci załamani. Trump obstaje przy swoim pomyśle


Demokraci załamani. Trump obstaje przy swoim pomyśle

Amerykańscy demokraci wiązali z tymi rozmowami ogromne nadzieje. Wierzyli, że uda im się zniechęcić prezydenta USA do budowy muru na granicy z Meksykiem. - Ale Biały Dom ani drgnął - przyznają.

Prezydent USA Donald Trump nie daje za wygraną i z pełną determinacją dąży do wybudowania muru na granicy z Meksykiem. Chce również, by to południowi sąsiedzi USA przekazali 5 miliardów dolarów na budowę.

- Chodzi o bezpieczeństwa naszego kraju - miał mówić do dziennikarzy zgromadzonych przed Białym Domem Trump. Portal TVN24 informuje, że lider USA zdecydowanie przekonuje do swoich racji. - Nie mamy wyboru. Jednocześnie, z powodu sporu dotyczącego finansowania, od ponad dwóch tygodni trwa częściowe zawieszenie działalności amerykańskiego rządu - dodaje.

Przypomnijmy, że od ponad 2 tygodni prace amerykańskiego rządu federalnego są częściowo zawieszone. 22 grudnia Senat nie zdołał bowiem zagłosować nad prowizorium budżetowym, gdyż republikanie nie mieli szans na przeforsowanie ustawy przewidującej środki na budowę muru.

Teraz demokraci po raz kolejny próbowali zniechęcić Donalda Trumpa do realizacji jednej z jego głównych obietnic wyborczych, dzięki której wygrał wybory prezydenckie.

- Ale Biały Dom ani drgnął - przyznają. Podkreślają też, że ich zdaniem zrealizowanie tego pomysłu jest nierealne.

Jak widać, nie ma zamiaru odpuścić budowy zapory, która uniemożliwi imigrantom z krajów latynoamerykańskich przejście do USA.