DM BOŚ obniżył cenę docelową akcji Medicalgorithmics do 111,5 zł


W dniu wydania raportu kurs akcji Medicalgorithmics wynosił 123,2 zł.

"Wprawdzie Medicalgorithmics ma potencjał wzrostu organicznego i zdolność generowania gotówki i, co za tym idzie, wypłaty dywidendy w średnim terminie oraz rozwija projekt PocketECG CRS, jednak wyniki spółki w krótkim okresie rozczarowują i w II-III kw. 2018 roku nie oczekujemy poprawy" - napisano w raporcie.

"Wygląda na to, że spółka musi się zmagać z presją pojawiających się na rynku konkurencyjnych rozwiązań, a wysiłki zespołu sprzedażowego nie są wystarczające. Nie można też wykluczyć ryzyka odpisów, a zważywszy na zmiany w zarządzie Medi-Lynx pojawiła się niepewność dotycząca współpracy pomiędzy Spółką (75 proc. udział w Medi-Lynx) a Andrew Bogdanem. Czekamy na potwierdzenie organicznego rozwoju spółki, a tymczasem musieliśmy obniżyć prognozy wyników finansowych spółki" - dodano.

DM BOŚ prognozuje, że Medicalgorithmics wypracuje w tym roku 49,3 mln zł skorygowanej EBITDA wobec 56,4 mln zł w 2017 roku. Na 2019 rok analitycy przewidują 54,1 mln zł EBITDA, a na 2020 rok 58,4 mln zł zysku EBITDA.

Pierwsza dystrybucja raportu, którego autorką jest Sylwia Jaśkiewicz, nastąpiła 24 lipca, o godzinie 8.50.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku do depeszy zamieszczamy plik PDF z wymaganymi prawem informacjami DM BOŚ. (PAP Biznes)

pel/ gor/