DM BOŚ podnosi cenę docelową Comarchu do 172,2 zł


Raport wydano przy kursie 168,5 zł, a w poniedziałek na zamknięciu sesji akcje spółki kosztowały 169 zł.

Analitycy oczekują "mocnych" wyników finansowych za trzeci kwartał 2018 r.

"Prognozujemy odpowiednio ok. 25 proc. i 89 proc. wzrost rdr przychodów i EBITDA (wobec wyników w kwartale bazowym raportowanych zgodnie z wcześniej obowiązującymi standardami rachunkowymi) oraz >20 mln zł zysku netto (w trzecim kwartale 2017 roku strata netto)" - podano w raporcie.

Autorzy raportu zwracają uwagę na sygnalizowaną przez zarząd Comarchu pozytywną weryfikację przez ZUS zdolności spółki do samodzielnego świadczenia usług utrzymania Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS i podwyższają do "przeważaj" krótkoterminową rekomendację relatywną (do rynku). Umowę o świadczenie usług wsparcia, eksploatacji i utrzymania KSI konsorcjum firm Comarch Polska i Comarch podpisało z ZUS w marcu.

"Nasze prognozy dla spółki zakładają pozytywną weryfikację zdolności Comarchu do samodzielnego świadczenia usług na rzecz utrzymania systemu KSI w ZUS, co będzie równoznaczne z utrzymaniem tego kontraktu przez spółkę" - napisano w raporcie.

Autorem rekomendacji DM BOŚ jest Sobiesław Pająk. Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji nastąpiło 2 października 2018 roku, o godzinie 8:10.

Depesza PAP jest skrótem raportu DM BOŚ. W załączniku do depeszy znajduje się plik PDF z wymaganymi prawem informacjami DM BOŚ. (PAP Biznes)

doa/ gor/