Dwaj księża przyłapani na seksie w miejscu publicznym. Zostali aresztowani


Dwaj księża przyłapani na seksie w miejscu publicznym. Zostali aresztowani

Kapłanów uprawiających seks w samochodzie w godzinach szczytu na ruchliwej ulicy w Miami zobaczył przechodzień i powiadomił policję. Duchowni nie zauważyli funkcjonariuszy, którzy musieli dobijać się do ich auta. Obaj zostali aresztowani, a ich archidiecezje w Chicago i Columbii policja powiadomiła o sprawie.

04-09-2018 11:40
26-08-2018 09:47 Kłótnia księży przed kościołem. Policja pouczyła, a arcybiskup polecił rekolekcje

Rzecznik prasowy policji z Miami Beach Ernesto Rodriguez powiedział, że z punktu widzenia policji zawód aresztowanych nie ma znaczenia, ważne miejsce, gdzie to się wydarzyło. Funkcjonariusz zwrócił uwagę, że księża uprawiali seks w pobliżu placu zabaw dla dzieci. 

– Jest czas i miejsce na wszystko, ale z pewnością to nie był właściwy czas i miejsce – dodał. 

Sprawę, która wywołała duże poruszenie w Chicago, skomentowała tamtejsza archidiecezja.

- Naszym obowiązkiem jest dopilnowanie, aby ci, którzy służą naszym wiernym, byli odpowiednimi osobami do tej misji. Sprawę traktujemy poważnie i będziemy informować o sprawie na bieżąco - napisał w oświadczeniu kardynał Blase J. Cupich. 

Mężczyźni opuścili areszt we wtorek wieczorem. Jeden z księży został wydalony ze stanu duchownego, drugi odesłany do macierzystej archidiecezji w Columbii, która ma zdecydować o jego dalszym losie. 

dailycaller.com, nbcmiami.com