DZIEŃ NA RYNKACH: Kontrakty w Europie i USA umiarkowanie rosną, euro stabilne po wyborach w Hiszpanii


Kontrakty na Euro Stoxx 50 rosną o 0,116 proc., FTSE 100 w górę o 0,136 proc., a na DAX zwyżkują o 0,105 proc.

W Azji rynki zyskują. Japończycy mają wolny Dzień Urodzin Cesarza.

Kontrakty w USA rosną po 0,06-0,11 proc.

Na rynkach rozpoczyna się tydzień ciekawy pod względem publikacji makro i wydarzeń gospodarczych, z posiedzeniem amerykańskiej Rezerwy Federalnej, Banku Anglii, kontynuacją rozmów handlowych USA-Chiny, wynikami kwartalnymi m.in. Apple, Google, HSBC, GM, Spotify, Pfizer, Merck, McDonal, BP, Volkswagen, ING, Lloyds, BNP Paribas.

Gracze rynkowi będą mieli szansę ocenić, w jakiej kondycji są największe gospodarki na świecie i czego można spodziewać się m.in. w polityce monetarnej banków w najbliższych miesiącach.

Euro jest na stabilnym poziomie po niedzielnych wyborach parlamentarnych w Hiszpanii.

Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSOE) wygrała niedzielne wybory parlamentarne w Hiszpanii. Według wstępnych wyników po obliczeniu 99,9 proc. głosów socjaliści zapewnili sobie 123 miejsca w 350-osobowym Kongresie Deputowanych.

Wynik ugrupowania premiera Pedro Sancheza, rządzącego krajem od czerwca, oznacza, że PSOE będzie musiało poszukiwać koalicjantów do utworzenia większościowego gabinetu.

O 0,6 proc. tanieje ropa naftowa w USA na NYMEX - surowiec jest wyceniany lekko poniżej 63 dolarów za baryłkę, m.in. dzięki "działaniom" prezydenta USA Donalda Trumpa, który ponowił apele, aby kraje OPEC obniżyły ceny ropy naftowej.

O 11.00 w strefie euro zostanie podany indeks nastrojów w gospodarce strefy euro w kwietniu.

O 14.30 zostanie opublikowana informacja o dochodach i wydatkach Amerykanów w marcu, a także deflator PCE w marcu. (PAP Biznes)

aj/ gor/