Fałszywy alarm bombowy na Pol'and'Rock. Zatrzymano 20-latka


Fałszywy alarm bombowy na Pol'and'Rock. Zatrzymano 20-latka

Policjanci zatrzymali 20-latka ze Śląska, który pod numer alarmowy 112 zgłosił, że w namiotach przed sceną na terenie Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) znajdują się ładunki wybuchowe – poinformowała w niedzielę lubuska policja. Alarm okazał się fałszywy, mężczyzna usłyszał zarzut.

Kolejna osoba zmarła podczas festiwalu Pol'and'Rock. 54-latka znalazł syn

Kolejna osoba zmarła podczas trwającego od trzech dni festiwalu Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą. W piątek pogotowie ratunkowe przetransportowało...

zobacz więcej

Mężczyzna w piątek wczesnym popołudniem zadzwonił pod numer 112 i zgłosił, że na terenie festiwalu Pol'and'Rock przed sceną w trzech namiotach znajdują się ładunki wybuchowe – podał w komunikacie rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. nadkom. Marcin Maludy.

Akcję po alarmie rozpoczęły policja, Państwowa Straż Pożarna, przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz organizatora festiwalu. – Celem nadrzędnym było dotarcie do osoby zgłaszającej oraz ewentualna lokalizacja ładunków wybuchowych – poinformował rzecznik KWP.

– Przełomowa okazała się informacja jednego z uczestników festiwalu, do którego podszedł zgłaszający rzekome zagrożenie i podzielił się tą wiadomością. Ten, zachowując przytomność umysłu, zrobił mu zdjęcie, które trafiło do służb organizatora, a ostatecznie do policji – dodał w komunikacie rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. nadkom. Marcin Maludy. Policjanci zatrzymali mężczyznę – okazał się nim 20-latek ze Śląska.

Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej postawili mu zarzut dotyczący „zawiadomienia o nieistniejącym zdarzeniu, które zagraża zdrowiu i życiu wielu osób”. Telefon 20-latka ma być poddany ekspertyzie.

Równolegle służby sprawdzały punkty, w których - według zgłaszającego - miały znajdować się ładunki. – Dokładnego sprawdzenia dokonali specjaliści z grupy pirotechnicznej. Ładunków nie ujawniono – poinformował rzecznik KWP.

Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci szacują, że w kulminacyjnym momencie zakończonego w nocy z soboty na niedzielę festiwalu Pol'and'Rock było 285 tys. uczestników.

image

źródło:

image