Google nagrywa nasze rozmowy. Pliki można odsłuchać


Google nagrywa nasze rozmowy. Pliki można odsłuchać

Być może jeszcze tego nie wiecie, ale Google nagrywa niektóre fragmenty naszych rozmów i przechowuje je w postaci plików dźwiękowych. Można je odsłuchać i sprawdzić, co takiego uwieczniły programy Google.

Paweł Korzeniowski z Noizz.pl niedawno przypadkiem dotarł do zbiorów plików dźwiękowych, które zgromadziło Google z urządzeń, z których korzystał. Okazało się, że zapisane zostały wszystkie komendy głosowe, które zdarzyło mu się wypowiedzieć. Ale nie tylko. Odsłuchał również fragmenty rozmów, które odbył np. z kolegami z pracy.

Zaniepokojony, postanowił podzielić się tym z czytelnikami. Można bowiem wierzyć, że Google nic z tymi plikami i zawartymi w nich informacjami nie robi. Mimo wszystko sprawa jest podejrzana.

Zobacz też: Byli pracownicy Facebooka i Google’a walczą wspólnie przeciw gigantom technologii

Co zrobić, by nie być nagrywanym?

Okazuje się, że jeśli zdarzyło się nam kiedyś użyć komendy głosowej Google, program później reagował na wypowiadane przez nas w pobliżu urządzenia słowa i je nagrywał.

Aby odsłuchać swoje pliki, należy wejść na stronę history.google.com i wybrać zakładkę Voice & Audio.

Paweł Korzeniowski radzi, by w celu uniknięcia dalszego nagrywania zakleić rejestrator w smartfonie. Warto jednak pamiętać, że trzeba to zabezpieczenie odklejać, gdy chcemy z kimś porozmawiać przez telefon.

WARTO WIEDZIEĆ: