Gra o tron - hejt wobec serialu jest napędzany przez media? Tak uważa aktor [SDCC 2019]



UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!


Gra o tron ostatecznie zakończyła emisję po 8. sezonie, który wywołał w widzach mieszane uczucia. To właśnie ta seria zebrała najsłabsze recenzje w historii całego serialu i to właśnie po niej do sieci trafiła petycja, w której oglądający domagali się nakręcenia sezonu od nowa. Oczywiście HBO nawet tego nie rozważało, jednak po Internecie rozlała się duża fala krytyki, a sceptycy wytykają błędy twórcom nawet dziś, kilka miesięcy po finale serialu, nie mogąc ostudzić emocji.


Ekipa stojąca za Grą o tron pojawiła się na konwencie popkulturowym, jakim jest San Diego Comic-Con. Na scenie zasiadł także Conleth Hill, odtwórca roli Varysa. Nawiązując do hejtu wobec serialu, aktor zasugerował, że jest on niczym innym jak wytworem nagonki zastosowanej przez media. Jak mówi:


Jesteśmy tu dzisiaj aby Wam podziękować za oglądanie nas przez te wszystkie lata. Nigdy nie było między nami podziałów w obsadzie, nigdy ze sobą nie walczyliśmy, zawsze wykonywaliśmy kawał ciężkiej roboty właśnie dla Was i jesteśmy wdzięczni za to wsparcie, jakiego udzielaliście nam na przestrzeni lat. I myślę, że to jest prawdziwe, a nie ten napędzany przez media hejt.


Aktor opowiedział również, że ostatni sezon wywołał w nim silne uczucia, także przez to, jak został odebrany. Pojawiły się także standardowe słowa mówiące o tym, że niezależnie od tego, jaką wersję obraliby twórcy i tak ktoś pozostałby niezadowolony - jego zdaniem to nieuniknione i mówi się trudno.


Odbierałem to bardzo personalnie. Jako człowiek, nie jako aktor czy artysta. Zrozumiałem reakcje aktorów, którzy byli w takiej sytuacji wielokrotnie, częściej niż ja... Nie można oprzeć się wrażeniu, że się zawiodło, że nie spełniło się oczekiwań, o których nawet się nie wiedziało. Jedyną rzeczą, która może tu pocieszać jest świadomość, że w tej łodzi było z tobą wielu innych ludzi. Nie sądzę, by ktokolwiek, kto tego nie doświadczył, mógł się z tym identyfikować. Myślisz sobie: "O co ten cały szum? Przecież to i tak się kończy". Ale i tak bierze się to do siebie osobiście, nic nie można na to poradzić.


Podczas panelu obecni byli także Jacob Anderson (Szary Robak), John Bradley (Sam Tarly), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Liam Cunningham (Davos Seaworth), Nathalie Emmanuel (Missandei), Iain Glen (Ser Jorah Mormont), Maisie Williams (Arya) i Isaac Hempstead Wright (Bran Stark). Wszystkich wchodzących na scenę przywitano kubkiem kawy ze Starbucksa, co było nawiązaniem do wpadki z 8. sezonu (tutaj). Oto pozostałe ciekawostki z panelu:


  • Isaac Hempstead-Wright zażartował, że Westeros pod rządami brana musi być bardzo nudne i śmiertelnie poważne. Wszyscy będą starali się godnie zachowywać, ponieważ ich król widzi wszystko co robią.

  • Maisie Williams wspomniała, że Arya na pewno jest szczęśliwa podczas swojej podróży w nieznane. Dobrze jej w takim położeniu. Wspomniała też, że nie sądzi, by bohaterka mogła powrócić do Gendry'ego.

  • Jacob Anderson zasugerował, że Szary Robak leży gdzieś na plaży, wspominając swoją utraconą miłość, Missandei. Oświadczył, że jest przekonany, iż jego bohater nie zakocha się już nigdy więcej.

  • Nikolaj Coster-Waldau wyznał, że jest zadowolony z wątku Jaime'a Lannistera - przewidywał, że przyjdzie mu dokonać żywota w ramionach swojej siostry i ukochanej.

  • Zapytany o to, co według niego mogłoby być inne w 8. sezonie, Liam Cunningham wykrzyknął: To ja powinienem zasiąść na tronie!

  • Hill potwierdził teorię o Varysie - jego bohater próbował otruć Daenerys przed śmiercią.

  • Aktorzy zostali zapytani o to, co wynieśli z planu na pamiątkę. Hempstead Wright zabrał ze sobą drewnianą łyżkę. Hill natomiast żartobliwie odpowiedział: Ja skradłem większość scen, w których się pojawiłem.

  • Powracając jeszcze do tematu petycji, Nikolaj Coster-Waldau stwierdził: No pewnie, że HBO stworzy teraz serial od nowa. Taka jest siła Internetu! Gdy już przychodzi koniec, to i tak będziesz zdenerwowany, niezależnie od tego, jaki to koniec. Ale nie obrzucajmy się nawzajem wyzwiskami.


Zobacz także:






Gra o tron - ci aktorzy sami zgłosili swoją kandydaturę do Emmy? Intrygujące pogłoski




[SDCC 2019]: Gra o tron - showrunnerzy nie pojawią się na panelu serialu



Źródło: comingsoon.net / zdjęcie główne: materiały prasowe