Gra o tron - rusza produkcja prequela. Pierwsze zdjęcieGra o tron to znany serial stacji HBO na podstawie prozy George'a R.R. Martina. Produkcja zakończyła emisję po 8. sezonie, jednak według zapowiedzi, nie żegnamy się ze światem przedstawionym na długo - stacja realizuje bowiem także nowy serial, który ma pełnić funkcję prequela.


Zgodnie z nowymi informacjami, zdjęcia do produkcji właśnie się rozpoczęły - ekipa i aktorzy weszli na plan w Irlandii Północnej, gdzie wcześniej realizowano także zdjęcia do Gry o tron. Reżyserką odcinka pilotowego będzie S.J. Clarkson, zaś w obsadzie zobaczymy takie gwiazdy jak Naomi Watts, Josh Whitehouse, Naomi Ackie, Denise Gough, Jamie Campbell Bower, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Georgie Henley, Alex Sharp, Toby Regbo, Marquis Rodriguez, John Simm, Richard McCabe, John Heffernan i Dixie Egerickx. Zobaczcie pierwsze zdjęcie, które trafiło do sieci:


Gra o tron prequelfot. HBO

Zobacz także:

Przypomnijmy, że autorami scenariusza odcinka pilotowego są Martin oraz Jane Goldman. Akcja ma rozgrywać się tysiące lat przed wydarzeniami z Gry o tron, w związku z czym poznamy zupełnie nowych bohaterów. Zgodnie z zapowiedziami Martina, w fazie rozwoju są jeszcze trzy inne projekty serialowe ze świata Gry o tron - ich szczegóły nie są jednak znane.


Gra o tron - prequel nie ma jeszcze oficjalnego tytułu. Będziemy informować o rozwoju projektu.Źródło: comingsoon.net / zdjęcie główne: materiały prasowe