Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie - reżyser o roli Carrie FisherCarrie Fisher, choć zmarła w 2016 roku, pojawi się w nadchodzącym filmie Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie - jak wiadomo już od dłuższego czasu, w filmie zobaczymy niewykorzystane sceny z aktorką, zrealizowane na potrzeby wcześniejszych filmów - Gwiezdne wojny: ostatni Jedi i Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Aktorzy i członkowie obsady zapowiadali, że postać Lei doczeka się godnego pożegnania - teraz podobne stanowisko prezentuje także reżyser nadchodzącego filmu, J.J. Abrams.


Podczas trwającego konwentu D23 Expo, Abrams oraz towarzysząca mu Kathleen Kennedy z Lucasfilm, skomentowali wątek Lei i rolę Carrie Fisher. Jak mówi Kennedy:


Mieliśmy to ogromne poczucie odpowiedzialności. Spędziliśmy dużo czasu na rozważaniach na temat tego, co tak naprawdę chcemy poczuć. Przede wszystkim jest w tym Leia. To była naprawdę skomplikowana rozmowa, ale wszyscy mieliśmy świadomość, że ona była ważną postacią w całej historii.


Abrams dodaje:


Niewłaściwe byłoby zakładanie, że już jej nie ma, że gdzieś przepadła, że zmarła tuż po wydarzeniach z ostatniej części... Wtedy byłoby to poczucie, że jej wątek nie ma zakończenia. Ona jest integralną częścią tej historii. Tak więc zdaliśmy sobie sprawę z istnienia dodatkowych materiałów z poprzednich części, które moglibyśmy wykorzystać w nowym filmie. W ten sposób Carrie jako Leia może się w nim pojawić.


Reżyser zwraca także uwagę na rangę nowego filmu - jak mówi, to nie tylko zakończenie trzech ostatnich części, ale wszystkich dziewięciu. Jego zdaniem musi być to pokazane emocjonalnie, w dużej skali, ale przy zachowaniu pewnego rodzaju intymności. Twierdzi, że najważniejsze dla nich było sprawienie, by widzowie, którzy śledzą Sagę od początku, poczuli, że to wszystko ma razem sens.Zobacz także:


Spider-Man nie wróci do MCU?! Szef studia Marvel komentuje!
Gwiezdne Wojny – kiedy rozpoczną się prace nad serialem o postaci z Łotra 1?


Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie - premiera w grudniu.


Źródło: ew.com / zdjęcie główne: materiału prasowe