Hiszpania. Madrycki dziennik ostrzega przed atakami Państwa Islamskiego


Hiszpania. Madrycki dziennik ostrzega przed atakami Państwa Islamskiego

Stołeczna gazeta "La Razon" ostrzega przed możliwym atakiem terrorystycznym w Hiszpanii. Celem dżihiadystów mają być coroczne targi świąteczne w wielu miastach na Półwyspie Apenińskim. Dziennik powołuje się komunikaty, które miała wydać jedna z organizacji terrorystycznych.

Według "La Razon" w ostatnich dniach radykalni muzułmanie mieli otrzymać zaszyfrowane komunikaty, które zachęcają ich do podjęcia ataków w związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia.

"Trwający pół minuty film został przygotowany przez powiązaną z ISIS organizację Al Andaluzia Muntasir" - cytuje madrycką gazetę RMF. Z ustaleń lokalnych służb taki materiał ma być wezwaniem do przeprowadzenia ataku na jeden z licznych w tym kraju jarmarków bożonarodzeniowych.

Na nagraniu umieszczono m.in. wizerunek Trzech Króli oraz hiszpański radiowóz. "Od czasów proroków wrogowie Allaha próbowali zgasić jego światło, ale nie zdołali" - stwierdzają twórcy apelu. “Zachęcamy was abyście w najlepszy możliwy sposób realizowali dżihad, ucząc prawdy i atakując tyranów (...) tak, aby zginęli" - dodają dżihadyści.

Śmiszek o ślubowaniu Krystyny Pawłowicz: to problem wizerunkowy dla Dudy

"La Razon" przypomina, że na początku grudnia połączone służby Hiszpanii i Maroka rozbiły na terenie obu krajów komórkę tzw. Państwa Islamskiego. W akcji zatrzymano 4 osoby powiązane z grupą działającą w ramach ISIS, w tym jego przywódcę.