IMGW wydaje ostrzeżenia pogodowe. Obejmują 11 województw


IMGW wydaje ostrzeżenia pogodowe. Obejmują 11 województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował trzy rodzaje alertów. W centralnej, wschodniej i południowej Polsce będzie ślisko, z kolei nad morzem powieje silny wiatr. Wydano również ostrzeżenia hydrologiczne.

IMGW wydał ostrzeżenia 1. stopnia przed oblodzeniem dla dziewięciu województw. Obejmują Mazowsze, Lubelszczyznę, Opolszczyznę, Śląsk, Ziemię Łódzką i Świętokrzyską, Podkarpacie, Małopolskę oraz Wielkopolskę. Alerty będą obowiązywać do wtorku do godz. 10. Do tego czasu na drogach i chodnikach może być ślisko.

Z kolei nad morzem opublikowano ostrzeżenia 1. st. przed silnym wiatrem. Obowiązują one w województwie zachodniopomorskim i pomorskim. W porywach może osiągnąć prędkość nawet 80 km/h. Wiatr powinien zelżeć przed północą.

Dodatkowo Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił alerty hydrologiczne 2 stopnia. Ostrzeżenia dotyczą zlewni rzek wpadających do Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego w woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim. Zagrożony jest również obszar zlewni Łyny i Węgorapy w regionie Warmii i Mazur.

Zobacz także: Kolejny wypadek kolumny SOP. Gronkiewicz-Waltz mówi o skandalu