Izraelski minister chce zawiesić wycieczki uczniów do Polski. Oficjalnym powodem obawa przed koronawirusem


Izraelski minister chce zawiesić wycieczki uczniów do Polski. Oficjalnym powodem obawa przed koronawirusem

Minister edukacji Rafi Peretz zamierza wprowadzić zakaz organizacji do Polski wycieczek uczniów, chcących zwiedzić miejsca związane z Holokaustem - podaje telewizja Channel 12. Jak informuje i24news.tv, co roku do Polski przyjeżdżają dziesiątki tysięcy młodych ludzi, w większości w okresie wiosennym i letnim.

Według Channel 12, powodem takiego kroku jest coraz większa liczba przypadków wystąpienia koronawirusa, a w szczególności jego pojawienie się we Włoszech.

"The Times of Israel" podaje, że na decyzję Peretza miała mieć wpływ opinia izraelskiego Ministerstwa Zdrowia. Jednocześnie portal zwraca uwagę, że w Polsce jak dotąd koronawirusa u nikogo nie stwierdzono.

>>> Zobacz także: Jakie procedury dotyczące wirusów w samolotach? 

Koronawirus. Kwarantanna uczniów z Izraela

Prawie 200 uczniów i nauczycieli z Izraela poddano w ten weekend kwarantannie, która ma potrwać dwa tygodnie. Mieli oni kontakt z turystami z Korei Południowej, którzy zetknęli się z koronawirusem. Poinformowało o tym izraelskie ministerstwo edukacji.

Południowokoreańscy członkowie sekty Kościół Jezusa Shincheonji odwiedzili Izrael w dniach 8-15 lutego. Po powrocie do domu u 18 z nich potwierdzono obecność wirusa.

W Izraelu w piątek potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na COVID-19. Izraelczyk wrócił do ojczyzny z Japonii, po rejsie wycieczkowcem Diamond Princess. W sobotę Izrael nie wpuścił do kraju 200 pasażerów samolotu z Korei Południowej. Zakaz objął obywateli państw innych niż Izrael.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa na całym świecie wynosi już prawie 2500 osób. Zdecydowana większość osób zmarła w Chinach. Zanotowano tam blisko 77 tysięcy z niespełna 79 tysięcy przypadków zachorowań.