Jak długo według kobiet powinien trwać seks?


Jak długo według kobiet powinien trwać seks?

Pytanie o optymalny czas trwania stosunku to jedna z tych rzeczy, które nękają każdego faceta, niezależnie od tego, jakie ma mniemanie o swoich łóżkowych umiejętnościach. Z odpowiedzią na nie postanowili pospieszyć australijscy badacze.

Nie ma reguł co do długości stosunku. Statystyki pokazują, że pary mogą uprawiać seks przez zaledwie kilkadziesiąt sekund, a rekordziści - nawet przez kilkadziesiąt... minut.


Satysfakcja najważniejsza


Różne są powody takiego "rozstrzału", od emocjonalnych, przez zdrowotne, a nawet, a może przede wszystkim, te związane z naszymi preferencjami i temperamentem.

Jeżeli tylko oboje partnerów czerpie satysfakcję ze zbliżenia, nie ma to właściwie większego znaczenia.


Statystycznie rzecz ujmując, przeciętny stosunek trwa pięć minut i 24 sekundy.


Czego pragną kobiety?


Tyle o statystykach, teraz przejdźmy do wyobrażeń i oczekiwań. Według australijskich badań, na które powołuje się "Daily Star", kobiety pragną... trzy razy dłuższych zbliżeń.


Dla większości przepytanych pań, optymalny czas trwania stosunku wynosi ok. 16-17 minut. Co ciekawe, aż 78% ankietowanych wskazało, że równie istotna jest dla nich długość zbliżenia, co jego jakość.


Kobiety stwierdziły również, że ich partnerzy bardzo często nie doceniają mocy przytulania i intymności w trakcie (lub tuż po) igraszek w sypialni.


To oczywiście tylko statystyki, ale... warto mieć je na uwadze.