Jarosław Kaczyński dostał pytanie o "powrót Tuska". "Nie obawiam się"


Jarosław Kaczyński dostał pytanie o "powrót Tuska". "Nie obawiam się"

- Ja nie wierzę w cudowne możliwości polityków i to mówię o wszystkich politykach, nikt nie jest cudotwórcą - powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zapewnił, że ewentualny powrót przewodniczącego Rady Europejskiej do polskiej polityki nie spędza mu snu z powiek.

- Nie obawiam się w najmniejszym stopniu [powrotu Donalda Tuska - red. ], ja nie wierzę w cudowne możliwości polityków i to mówię o wszystkich politykach, nikt nie jest cudotwórcą - powiedział w rozmowie z RMF FM Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS podkreślił że "przede wszystkim jest sytuacja społeczna, sytuacja świadomości społecznej, sytuacja medialna i tutaj nie przecząc, że Donald Tusk ma, zupełnie w sferze retorycznej, pewne umiejętności, może nawet talenty, to nie zmieni sytuacji". - Ona będzie zależała od innych czynników - powiedział.

I dodał, że "jednak decyduje przede wszystkim sytuacja i jest to powiedzenie śp. trenera Górskiego, że gra się tak jak przeciwnik pozwala". - Przeciwnik nie będzie pozwalał na zbyt wiele - zaznaczył.

Zobacz także: Duda deklasuje Tuska. Paweł Szefernaker komentuje