Jest śledztwo ws. utonięcia 18-latki w Łebie


Jest śledztwo ws. utonięcia 18-latki w Łebie

Prokuratura Rejonowa w Lęborku w środę wszczęła śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmieci mieszkanki woj. śląskiego. 18-latka utonęła w morzu w Łebie, jej rówieśniczkę udało się uratować. Akcja poszukiwawcza 21-latka została przerwana po południu.

Tragedia w Łebie. Kobieta utonęła w morzu, trwają poszukiwania jej znajomego

W nocy przy falochronie w Łebie prowadzona była na morzu akcja ratownicza trzech osób. Po kilku godzinach przerwy akcja została wznowiona....

zobacz więcej

– Prokuratura Rejonowa w Lęborku 5 września wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci w związku z utonięciem młodej mieszkanki województwa śląskiego – poinformował w oficjalnym komunikacie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk.

Do zdarzenia doszło w Łebie. – Ze wstępnych ustaleń śledztwa wynika, że troje młodych mieszkańców województwa śląskiego, przebywając na wakacjach w Łebie, po uprzednim spożyciu alkoholu, nocą z 4 na 5 września postanowiło wykąpać się w morzu. Na brzeg z morza nie zdołało powrócić dwoje z trojga kąpiących się – podał rzecznik prokuratury.

Wyłowione z morza ciało 18-latki zabezpieczono do badań sekcyjnych.


– Życiu i zdrowiu uratowanej dziewczyny nic nie zagraża – poinformował prokurator Wnuk.

Akcja poszukiwawcza 21-latka została wstrzymana o godz. 4.00 i po kilku godzinach wznowiona. Po południu poinformowano, że akcja została przerwana.

– Raczej zakończyliśmy poszukiwania w morzu. Dziś na pewno już nie wyjdziemy, jutro raczej też nie, ale o tym zdecydujemy ostatecznie rano – poinformował PAP rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni Rafał Goeck.

źródło:

image