Johnny Depp pozywa Amber Heard do sądu. Chce odszkodowania za zniesławienie


UWAGA! Ta treść to plotka, czyli może okazać się prawdą, ale nie musi.


Johnny Depp i Amber Heard byli małżeństwem w latach 2015-2016. W czasie trwania ich związku, aktorka oskarżyła męża o przemoc – według jej zeznań, Depp miał znęcać się nad nią psychicznie i fizycznie, w związku z czym kobieta wniosła o rozwód. Koniec końców małżonkowie rozeszli się w zgodzie, a Heard zdecydowała się wycofać swoje oskarżenia. Wokół Deppa jednak w dalszym ciągu unosiła się aura kontrowersji, a fani jawnie deklarowali, że nie chcą go oglądać w filmach (gorące dyskusje na ten temat rozgorzały przy okazji premiery filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, gdzie Depp zagrał Grindelwalda).


Według informacji portalu The Blast, teraz Johnny Depp złożył pozew do sądu – aktor domaga się odszkodowania od Amber Heard za to, że go zniesławiła. Jego zdaniem, była żona wymyśliła całą historię o molestowaniu tylko po to, by zapewnić sobie trampolinę do wielkiej kariery – zrobiło się wokół niej głośno, co sprawiło, że zyskała upragnioną popularność, a zatem osiągnęła swój cel. Depp twierdzi, że ma deklarację sąsiadów, którzy w czasie zajścia widzieli zarówno jego jak i jego żonę – jeden ze znajomych miał złożyć deklarację, że kobieta nie miała na twarzy żadnych oznak uderzenia (a chwilę wcześniej publikowała zdjęcia z podbitym okiem w Internecie). Podobnie mają uważać policjanci, którzy rozmawiali z Heard 21 maja 2016 roku, w dniu, w którym kobieta zgłosiła pobicie. Pojawiają się także informacje, że to siostra Amber – Whitney – miała celowo uderzyć ją w twarz, a następnie kobiety wspólnie oskarżyły o to Deppa.


Aktor w pozwie dodaje także, że zaledwie miesiąc po zawarciu związku małżeńskiego, Heard miała rzucić w niego butelką wódki. Szkło rozbiło się i raniło dłoń, którą Depp osłaniał się przed atakiem – rana była na tyle poważna, że Depp przeszedł zabieg chirurgiczny. Następnie Heard miała przedstawić zajście w zupełnie innym świetle i orzec, że Depp sam się skaleczył.

Depp uważa, że historie wymyślone przez Heard negatywnie wpłynęły na jego karierę. Aktor oskarża byłą żonę o zniesławienie i żąda 50 mln dolarów odszkodowania.


Przypomnijmy, że informację podał serwis The Blast i na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia na prestiżowych portalach. Będziemy informować o rozwoju sprawy.


Źródło: theblast.com / zdjęcie główne: materiały prasowe