Juncker zatańczył w Brukseli. Parodiował brytyjską premier? [WIDEO]


Juncker zatańczył w Brukseli. Parodiował brytyjską premier? [WIDEO]

Szef KE Jean-Claude Juncker wywołał ogólny śmiech, kiedy w czasie debaty w Brukseli wykonał kilka ruchów tanecznych. Media zauważają, że mógł w ten sposób parodiować środowe wystąpienie Theresy May, która przed rozpoczęciem swojego przemówienia ws. Brexitu tańczyła do piosenki zespołu ABBA „Dancing Queen”.

Szef KE swoje wystąpienie podczas debaty otwierającej Europejski Tydzień Regionów i Miast w Brukseli zaczął od żartu.

– Umówiliśmy się, że za każdym razem, kiedy występuję publicznie, powinienem powiedzieć, że się cieszę. Tak naprawdę rzadko się cieszę, ale tym razem tak, bo mam nadzieję, że omówimy razem przyszłość Europy, regionów, miast, większych i mniejszych gmin. Te wszystkie szczeble są ze sobą powiązane – powiedział. Zaznaczył, że nie będzie mówił po angielsku, ponieważ sprawy „mają się, jak się mają” i kontynuował po francusku.

Jednak zanim rozpoczął przemówienie, Juncker z uśmiechem wykonał kilka ruchów w takt muzyki, którą puszczono, gdy wchodził na scenę.

[embedded content]

Wyglądało to jak próba naśladowania występu brytyjskiej premier Theresy May podczas konwencji programowej Partii Konserwatywnej w Birmingham. May rozpoczęła swoje wystąpienie, tańcząc do hitu „Dancing Queen” szwedzkiego zespołu ABBA.

źródło: