Kaufland wnioskuje do UOKiK w sprawie nabycia pow. handlowych Tesco Polska


Kaufland wnioskuje do UOKiK w sprawie nabycia pow. handlowych Tesco Polska

Wnioski do UOKiK wpłynęły 30 sierpnia, sprawa jest w toku.

Wnioski dotyczą wielkopowierzchniowych sklepów detalicznych z niewyspecjalizowaną sprzedażą artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku w Krakowie przy ul. Wielickiej 259, w Warszawie przy ul. Stalowej 60/64, we Wrocławiu przy ul. Długiej 37/47, w Lublinie przy ul. Orkana 4, w Gdańsku przy ul. Cienistej 30.

Zgłaszane koncentracje stanowią drugi etap wieloetapowej koncentracji, który poprzedzi sprzedaż na rzecz spółek Snowfinch 19 II oraz Zodiac S.a.r.l. praw do nieruchomości, na której znajduje się wymienione wyżej obiekty handlowe.

image

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Sklepy Tesco w Polsce - z każdym miesiącem jest ich coraz mniejPięć sklepów Tesco zmieni właściciela. Zostaną 343 placówki
image

Kaufland należy do międzynarodowej Grupy Schwarz.

Poprzez sieci Lidl i Kaufland spółka prowadzi działalność głównie w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi i przemysłowymi w ponad 30 krajach, a ponadto m. in. w zakresie zbiórki, handlu i wprowadzania do obrotu surowców wtórnych (marka PreZero).

O szczegółach zamknięć Tesco poinformuje w przyszłym tygodniuTesco zamyka sklepy. Będą zwolnienia grupowe

Tesco Polska prowadzi na terenie Polski sieć wielkopowierzchniowych sklepów detalicznych z niewyspecjalizowaną sprzedażą artykułów codziennego użytku.

image

Snowfinch 19 II SPK należy natomiast do Grupy 4fi której działalność skupia się przede wszystkim na bezpośrednich inwestycjach w nieruchomości, akcje i obligacje, venture capital i prowadzeniu siłowni.

Zodiac z kolei należy do Grupy Origami, która skupia się na nabywaniu aktywów prywatnych, które są ulokowane w niepłynne struktury własnościowe i obciążone długiem, innymi ograniczeniami lub procesami sądowymi.

Źródło:

ISBnews
image

komentarze

irytujące

Napisz komentarz

55 min. temu

#lukNiemcy wykupuja Polske..

10 min. temu

2019wreszcie będzie fajnie, czysto i przejrzyście

5 min. temu

stwierdzenieW Tesco był straszny syf, i wieczne kolejki do kasy. A ceny z kosmosu. Wszystko było źle. A może wybrali złych dyrektorów?

image

Rozwiń komentarze (3)