LaLiga odda kibicom pieniądze za bilety do USA


LaLiga odda kibicom pieniądze za bilety do USA

Władze LaLiga nie zrezygnowały z pomysłu rozgrywania meczów poza granicami Hiszpanii. Co prawda nie dojdzie do El Clasico na terenie Stanów Zjednoczonych, ale kibice za Oceanem zobaczą derby Katalonii Barcelona - Girona. Z tego powodu zdecydowano się… sfinansować wyjazd na mecz kibicom tego drugiego klubu!

Zdjęcie

Girona stadium /Eurosport
Girona stadium /Eurosport

Do spotkania miało dojść w styczniu na Estadio Montilivi, ale władze rozgrywek, zgodnie z planami ekspansji przeniosły je do Miami na Hard Rock Stadium. W związku z tym 1500 fanom z Girony La Liga sfinansuje przelot i hotel! Dodatkowo 5000 posiadaczy karnetów dostanie ofertę darmowej wejściówki na rewanż na Camp Nou. Alternatywnie mogą dostaną zwrot do 40% wartości karnetu, za który zapłacili przed sezonem. Nic jednak nie zostało ogłoszone oficjalnie. Barcelona zagrała na stadionie Girony w oficjalnym meczu zaledwie raz i pewnie wygrała 3:0.

Całe zamieszanie wzięło się z faktu podpisania umowy z firmą Relevent, która ma rozpromować La Ligę w Ameryce Północnej. Stąd też pomysł organizacji pojedynczych spotkań poza Hiszpanią, co spowodowało ogromne kontrowersje. Z decyzjami nie zgodzili się nie tylko kibice, ale również zawodowy związek piłkarzy.