Lekkoatletyczne MEJ. Sześć medali Polaków, złoto Dudek na 3000 m

Sześć medali wywalczyli polscy lekkoatleci w mistrzostwach Europy juniorów (do lat 20), które zakończyły się w szwedzkiej miejscowości Boras. To najsłabszy wynik "Biało-Czerwonych" od 2007 roku. Jedyne złoto zdobyła Zofia Dudek w biegu na 3000 m – 9.30,06.

Wideo

Natalia Kaczmarek z dwoma złotymi medalami na MME. Lekkoatletka coraz bardziej popularna. Wideo INTERIA.TV

Polacy nie wystawili jednak najmocniejszej ekipy. Część pojechała bowiem do Baku na Europejski Festiwal Młodzieży. Ponadto wielu reprezentantów to rocznik 2001, co oznacza, że za rok także będą juniorami.

W sumie polscy lekkoatleci wywalczyli w Boras jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe medale, co dało im 12. miejsce w klasyfikacji krajów. Najlepsi okazali się Brytyjczycy.

Dudek biegnąc po złoto, zaimponowała finiszem. Zdobyła pierwszy medal w tej konkurencji dla Polski.

Po srebro sięgnęli kulomiot Wojciech Marok - 20,07 (6 kg), sprinter Antoni Plichta - 10,52 na 100 m i płotkarka Pia Skrzyszowska - 13,35 na 100 m ppł.

Brąz zawisł na szyi chodziarza Łukasza Niedziałka - 42.20,66 na 10 000 m oraz dziewcząt ze sztafety 4x400 m: Aleksandry Formelli, Sary Neumann, Aleksandry Wsołek i Susane Lachele - 3.37,13 (w eliminacjach pobiegła jeszcze Paulina Zielińska).