Linette po awansie do ćwierćfinału w Waszyngtonie: Dobrze, że turniej jest tak pokręcony


Linette po awansie do ćwierćfinału w Waszyngtonie: Dobrze, że turniej jest tak pokręcony

Niesamowicie pozytywnie do startu w Citi Open nastawiona jest Magda Linette. Za dobrym humorem poznanianki w tym tygodniu stoi... deszcz, który wywraca turniejowe plany dnia do góry nogami.

Wideo


Fręch przegrała z Tomljanović w San Jose. Wideo © 2018 Associated Press

Jest piątek, a Linette zdążyła rozegrać w Waszyngtonie dopiero dwa pojedynki. Z powodu załamania pogody aż do środy musiała czekać na pierwszy mecz z Olivią Rogowską. W nocy z czwartku na piątek polskiego czasu sprawiła sensację turnieju, odprawiając z kwitkiem turniejową trójkę Naomi Osakę 6:2, 3:6, 6:3.


- Bardzo się cieszę, bo mecz był naprawdę ciężki - odetchnęła z ulgą po ostatniej piłce Magda Linette. Poznanianka wygrała pierwszego seta, ale w drugim 17. na świecie Japonka odrobiła straty. Decydująca partia to znów popis Polki, która przyjechała do Waszyngtonu podbudowana półfinałem w Nanchangu.

- Zdawałam sobie sprawę z tego, że w pewnym momencie ona wróci, dlatego też starałam się cały czas grać agresywnie. Nawet jeśli przestrzeliłam trochę piłek w drugim secie, trzymałam się tej taktyki i potem to ja wróciłam - cieszyła się Magda Linette, której bardzo podobają się problemy z deszczem paraliżujące turniej w Waszyngtonie. Mecze regularnie są opóźniane, a niejednokrotnie przekładane na drugi dzień.


- Dla mnie to dobrze, że turniej jest tak pokręcony, bo nie mam czasu, żeby się stresować - przyznała z uśmiechem polska tenisistka.


W ćwierćfinale rywalką Magdy Linette będzie tym razem rozstawiona z numerem 7 Donna Vekić. Będzie to ich pierwszy pojedynek, co nie znaczy, że są dla siebie postaciami anonimowymi.


- Kilka razy z nią trenowałam. To ekstremalnie wymagająca przeciwniczka. Spodziewam się jutro bardzo ciężkiego meczu. Mam tylko nadzieję, że będę w stanie zagrać tak dobrze jak w 2. rundzie - dodała Magda Linette.

Zdjęcie
Magda Linette /Getty Images
Magda Linette /Getty Images