LOT zmienia trasy lotów. Przez wiszący na włosku konflikt Iranu z USA


LOT zmienia trasy lotów. Przez wiszący na włosku konflikt Iranu z USA

W rejonie Cieśniny Ormuz i Zatoki Omańskiej doszło ostatnio do groźnych incydentów, które mocno zaogniły i tak złe relacje Waszyngtonu z Teheranem. W czwartek został tam zestrzelony amerykański dron - według Iranu wleciał on już w przestrzeń powietrzną tego kraju, natomiast 13 czerwca doszło tam do ataku na dwa tankowce.

W piątek Donald Trump stwierdził nawet, że w ostatniej chwili odwołał atak na obiekty w Iranie.

image

"Bezpieczeństwo jest priorytetem dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Uważnie obserwujemy sytuację na świecie i bezzwłocznie na nią reagujemy" - napisał LOT w komunikacie, uzasadniając swoją decyzję. Teraz samoloty do i z Singapuru mają lecieć inną drogą, co przełoży się na wydłużenie czasu przelotu o kilkadziesiąt minut.

Obejrzyj też: Amerykański dron zestrzelony. Waszyngton oskarża Iran

"Decyzja o powrocie na dotychczas wykorzystywaną trasę przelotów z Warszawy do Singapuru zostanie podjęta wówczas, gdy będziemy mieli stuprocentową gwarancję bezpieczeństwa realizacji tych operacji" - poinformował też LOT.

image

Nie tylko polski przewoźnik zmienia trasy lotów nad tym regionem. Jak przypomina PAP, już w czwartek Amerykańska Administracja Lotnictwa zakazała amerykańskim przewoźnikom lotniczym lotów nad Cieśniną Ormuz i Zatoką Omańską.

Takie same decyzje podjęły Qantas Airways, KLM, Lufthansa i British Airways.

image
image

komentarze

irytujące

Napisz komentarz