Magda była bohaterką akcji "Odlot od raka", kochała Tatry. Zmarła wśród bliskich


Magda była bohaterką akcji "Odlot od raka", kochała Tatry. Zmarła wśród bliskich

Gdy wśród grona znajomych padł pomysł na spełnienie marzenia Magdy - przelotu nad polskimi górami helikopterem - nie zwlekano. "Odlot od raka" był strzałem w dziesiątkę. Niestety, chora na złośliwy nowotwór kości biodrowej miłośniczka Tatr odeszła w środę rano w otoczeniu rodziny.

Jeszcze nie tak dawno była tak blisko wierzchołków najwyższych polskich szczytów, że prawie mogła ich dotknąć. Do akcji, której bohaterką stała się 27-letnia "energiczna blondynką o pięknych, długich włosach, z charakterystycznym błyskiem w oku i uśmiechem nieschodzącym z ust", włączyły się rzesze ludzi o dobrym sercu. Marzenie walczącej z chorobą Magdy w końcu udało się zrealizować 8 czerwca tego roku.

Dzięki założonej na Facebooku inicjatywie "Licytacje dla Magdy", a także zbiórce pieniędzy na portalu Zrzutka.pl, zebrano łącznie ponad 120 tys. na leczenie. Wydawało się, że po spełnieniu największego marzenia "Madzi", przeprowadzenie badań genetycznych i dalsze leczenie będzie tylko formalnością. Niestety, zabrakło czasu.

W środę rano nadeszły smutne informacje. "Około godziny 7:25 Magda zmarła wśród rodziny, otoczona ogromem miłości" - pisze portal tatromaniak.pl, który aktywnie włączył się w pomoc dla chorej. "Proszę Was o modlitwę za jej bliskich, by zaznali spokoju lub o wysyłanie dobrej energii" - apelowała jej przyjaciółka w mediach społecznościowych.

Źródło: tatromaniak.pl

Zobacz też: Politycy poproszeni o szczerość. Skończyło się na drwinach