Millenialsi chcą w dobie kryzysu kupować Bitcoina


Millenialsi chcą w dobie kryzysu kupować Bitcoina

Nie po raz pierwszy okazuje się, że młode osoby są zwolennikami kryptowalut. Millenialsi – zgodnie z nowym badaniem – w dobie kryzysu planują ratować się, uciekając w cyfrowe waluty.


Temat zbadała platforma handlowa eToro. W komunikacie prasowym, jaki przesłano wczoraj do portali piszących o blockchanie i kryptowalutach, firma przedstawiła wyniki swojej ankiety dotyczącej inwestycji w poszczególnych grupach pokoleniowych. Badanie przeprowadzono w dniach od 18 lipca do 31 lipca wśród 1000 inwestorów w USA. Respondenci byli w wieku od 20 do 65 lat, reprezentowali więc pokolenie Z, pokolenie millenialsów i pokolenie X.


Millenialsi: jak trwoga to do… Bitcoina?


1 btc, bitcoin.comBadanie wykazało też, jakie nastroje panują dziś na giełdzie. Aż dwie trzecie amerykańskich inwestorów boi się recesji, a nawet rozważa zamianę części swoich portfeli z akcjami na bezpieczniejsze aktywa. Część z nich chce kupić kryptowaluty. Inni myślą raczej o nieruchomościach.


Aż 40 proc. ankietowanych z pokolenia millenialsów stwierdziło, że planuje inwestować w aktywa kryptograficzne, gdy tylko nastąpi recesja. Z kolei równa połowa reprezentantów pokolenia Z wybiera nieruchomości. Pokolenie X chce zabezpieczać się surowcami. Guy Hirsch, dyrektor zarządzający eToro U.S., powiedział:


„Uważamy, że gdyby nastąpiła recesja, zaobserwowalibyśmy kurczenie się portfeli akcji i wzrost innych klas aktywów, takich jak kryptowaluty, a także nowe modele własności częściowej. Historycznie rzecz biorąc, te możliwości inwestycyjne ograniczały się do inwestorów wysokiej wartości netto i inwestorów instytucjonalnych, ale innowacje odblokowują te możliwości codziennym inwestorom i wyniki te wskazują, że istnieje na nie popyt ”.


Rosnący popyt na BTC?


Jak widać, obawy przed recesją podsycają tylko zainteresowanie inwestorów kryptowalutami i ogólnie nowymi klasami aktywów. Dziś aż 92 proc. osób, które są mocno zaniepokojone spowolnieniem gospodarczym, stwierdziło, że zainteresuje się w takim scenariuszu ułamkowymi wartościami dzieł sztuki, budynków i startupów.


Wskazuje to na rosnące obawy na rynkach, które mogą jednak przełożyć się na sukces cyfrowych walut. Czy faktycznie Bitcoina staje się bezpieczną przystanią na okres kryzysu? Coraz więcej danych potwierdzą tą odważną tezę.