Na koncercie Kultu wizerunki prowadzących „Wiadomości” i Jacka Kurskiego w mundurach. Olechowski: Kazik znów odleciał


Na koncercie Kultu wizerunki prowadzących „Wiadomości” i Jacka Kurskiego w mundurach. Olechowski: Kazik znów odleciał

Kult grał koncert na scenie głównej Pol’and’Rock Festival w nocy z soboty na niedzielę. Wizerunki czołowych dziennikarzy „Wiadomości” i prezesa TVP Jacka Kurskiego ubranych w komunistyczne mundury były pokazywane na dużych telebimach z tyłu sceny podczas piosenki „Po co wolność”. Zwróciło na to uwagę wielu widzów - zarówno będących na miejscu, jak i oglądających transmisję w internecie.

Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej” zauważył na Twitterze, że w „Po co wolność” padają słowa: „Wolność. Po co wam wolność? Macie przecież telewizję...”. Piosenka ukazała się na albumie Kultu „Kaseta” wydanym w 1989 roku.
Czarno-białe fotomontaże ze zdjęciami Danuty Holeckiej, Michała Adamczyka, Krzysztofa Ziemca i Jacka Kurskiego w mundurach komunistycznego wojska i logo „Dziennika Telewizyjnego” zostały zamieszczone na okładce „Newsweek Polska” w lipcu 2016 roku. Towarzyszył temu napis „Fabryka kłamstw”. Ziemiec nie prowadzi już „Wiadomości”, w lutym br. przeszedł do „Teleexpressu”.
W poniższym nagraniu piosenka zaczyna się od 3:30 minuty.[embedded content] Olechowski: Kazik znów odleciał. Tulicki: koniec z koncertami KultuW niedzielę po południu do wizerunków prezesa TVP i gospodarzy „Wiadomości” na koncercie Kultu odniósł się na Twitterze Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, a do kwietnia br. także szef „Wiadomości” (na tym drugim stanowisku zastąpiła go Danuta Holecka).- Kazik znów odleciał. Zupełnie jak wtedy, gdy razem z menedżerem groził pozwami swoim fanom. Czego to człowiek nie zrobi dla pieniędzy. Jak to leciało? „Wszyscy artyści to...” - napisał Olechowski.
Sprawę skomentował też Marcin Tulicki, od lipca br. korespondent TVP w Tbilisi, a wcześniej przez kilka lat reporter „Wiadomości” zajmujący się głównie tematyką polskiej polityki. - Moją coroczną przygodę z Pomarańczową Trasą Kultu uważam za zakończoną - stwierdził.