Niebezpieczne wyzwanie, które grozi kalectwem, podbija sieć. Kilkanaście osób z poparzeniami


Niebezpieczne wyzwanie, które grozi kalectwem, podbija sieć. Kilkanaście osób z poparzeniami

„Hot water challenge” to nowe, niebezpieczne wyzwanie, które niestety zyskuje coraz większą popularność w internecie. Uczestnicy „zabawy” podkradają się do ofiar i dla żartu oblewają je wrzątkiem, część z nich sama oblewa się gorącą wodą. Innym wariantem tego wyzwania jest wypicie wrzątku przez słomkę. Jest już ofiara śmiertelna.

#InMyFeelingsChallenge zdobywa sieć. Niebezpieczny trend dotarł do Polski

Nowy trend podbija media społecznościowe. Moda na ryzykowny taniec do piosenki Drake'a „In My Feelings” dotarła do Polski. Internetowe wyzwanie...

zobacz więcej

W internecie coraz częściej popularne są wyzwania, jakie młodzież rzuca sobie na portalach społecznościowych.

Niektóre są nieszkodliwe i zabawne, jednak część z nich okazuje się tragiczna w skutkach. Jest tak w przypadku „hot water challenge”, które zagraża życiu i zdrowiu.

Do szpitali zgłaszają się osoby z poparzeniami drugiego i trzeciego stopnia, a liczba ofiar rośnie. Jest już ofiara śmiertelna tej „zabawy”. To 8-letnia dziewczynka ze Stanów Zjednoczonych, którą kuzyn namówił do wypicia wrzątku.

Mimo iż wydaje się to absurdalne, coraz więcej osób bierze w tym udział. Filmy z „hot water challenge” pojawiły się m.in. na Facebooku i YouTubie.

[embedded content]

źródło: