#OczekujeReakcji. Robert Biedroń: Kościół stworzył system, by uciszyć ofiary


#OczekujeReakcji. Robert Biedroń: Kościół stworzył system, by uciszyć ofiary

Film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" musi wywołać konkretne decyzje. Domagamy się tego w ramach akcji specjalnej WP #OczekujeReakcji. Dołączył do niej Robert Biedroń, który podkreśla, że dalej nie można chronić przestępców.

- Film Tomasza Sekielskiego pokazuje straszną prawdę o skali pedofilii w Kościele katolickim. Pokazuje też prawdę o losie ofiar, których państwo nigdy nie broniło - mówi Wirtualnej Polsce Robert Biedroń.

- Dokument "Tylko nie mów nikomu" obnaża "prawdę o bezkarnych przestępcach w koloratkach" i pokazuje jak złożony system stworzył Kościół, żeby uciszać ofiary, a przestępców bronić - dodał lider "Wiosny", dołączając do akcji WP #OczekujeReakcji.

#OczekujeReakcji. Film Sekielskiego musi spowodować konkretne decyzje

Film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" to nie atak na Kościół, a atak na bandytów, którzy wykorzystali Kościół do popełniania przestępstw. Wystarczyło kilka godzin, aby zareagowali politycy i hierarchowie. Tym razem nie może skończyć się na kilkudniowej pamięci. Film Sekielskiego musi spowodować konkretne decyzje.

Zachęcamy was, żebyście dołączyli do naszej akcji #OczekujeReakcji. Wystarczy kliknąć* TUTAJ.*