One Night in Miami - Regina King za kamerą nowego filmu o Muhammadzie AlimMuhammad Ali to legendarny bokser, który był jednym z najsłynniejszych sportowców w historii. Na koncie miał 61 walk - 56 wygrał (37 przez nokaut). W ślad za sukcesem w sporcie, szybko stał się gwiazdą telewizji dzięki wyjątkowym wywiadom, których udzielał. Ali zmarł w 2016 roku w wieku 74 lat.


Zgodnie z nowymi informacjami, w planach jest nowy film pełnometrażowy o legendarnym sportowcu - produkcja pod tytułem One Night in Miami będzie adaptacją sztuki Kempa Powersa, który osobiście napisze scenariusz. Na stanowisku reżyserki zasiądzie natomiast Regina King, aktorka i laureatka Oscara w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie Gdyby ulica Beale umiała mówić . Będzie to dla niej debiut za kamerą.


Akcja filmu rozpocznie się w 1964, konkretnie w lutową noc, gdy Ali został mistrzem świata w boksie wagi ciężkiej. W ramach świętowania po zwycięstwie, Clay z przyjaciółmi udaje się do hotelu Hampton House - film będzie fabularyzowaną opowieścią o tym, co wydarzyło się w tym pokoju.Zobacz także:

One Night in Miami - data premiery nie jest jeszcze znana. Będziemy informować o szczegółach.Źródło: ew.com / zdjęcie główne: the-open-mind.com