Opowiem ci o zbrodni: nowy sezon true crime w Storytel


Autorzy kryminałów po raz drugi sięgnęli po akta szokujących zbrodni, które wydarzyły się w Polsce. Wszystko w związku z premierą nowego sezonu Opowiem ci o zbrodni. Wraz z książką i programem telewizyjnym, powraca również seria nowych audiobooków, w której lektorami będą znani polscy aktorzy


W najnowszym sezonie Opowiem ci o zbrodni usłyszymy wstrząsające historie prawdziwych zbrodni, którym po latach przyjrzeli się Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz Katarzyna Puzyńska. Do obsady serii dołączają także Joanna Opiat-Bojarska i Max Czornyj.


Wśród poruszanych spraw znalazły się między innymi historia wampira ze Stefanowic, który mordował starsze kobiety, sprawa rytualnego mordu w bunkrze w Halembie oraz historia 24-letniego Patryka z Gdańska, którego ciało znaleziono po trzech tygodniach, od momentu gdy wyruszył w samotny rejs.

Tak jak i w przypadku kryminału jest chyba w nas ciekawość i potrzeba dotknięcia ciemnych aspektów życia. Może takiego zmierzenia się z nimi. W przypadku true crime mamy dodatkowo do czynienia z osobami, o których mogliśmy słyszeć. Takimi, które istnieją naprawdę – co tym bardziej może wzmagać ciekawość co do ich losów.
- mówi Katarzyna Puzyńska, pisarka, z wykształcenia psycholożka.


Kolejne odcinki serialu audio będą się ukazywały w tygodniowych odstępach. Źródło: Storytel / fot. Storytel