Owsiak na Pol'and'Rock: Odp***lcie się od Westerplatte! Znajdę kumpli i rozsadzimy to od środka!


Owsiak na Pol'and'Rock: Odp***lcie się od Westerplatte! Znajdę kumpli i rozsadzimy to od środka!

Na zakończenie festiwalu Pol'and'Rock Jerzy Owsiak wygłosił pełne wulgaryzmów przemówienie. – Zabieracie Westerplatte. K***a, po co?! Odp***dolcie się od Westerplatte! Wsadzicie mnie za to do pierdla? To znajdę tam kumpli i rozsadzimy to od środka – mówił. Do jego słów odniosła się Julia Zimmerman, członek Zarządu Krajowego Lewicy Razem. - Ja bym tego jako mowę nienawiści nie zakwalifikowała – stwierdziła.

„Adam ci odpowiada i nie dyskutuj z tym”. Owsiak ucina dyskusję nt. mowy nienawiści

– Wysłuchaj, zadałeś pytanie. Taka jest tutaj zasada. Adam ci odpowiada i nie dyskutuj z tym – w ten sposób Jerzy Owsiak uciął pytanie uczestnika...

zobacz więcej

Zimmerman w programie „Minęła 20” stwierdziła, że choć drażnią ją przekleństwa w przestrzeni publicznej, to nie dziwi jej fakt, że Owsiak zabiera głos w sprawach politycznych na festiwalu muzycznym.

– Nie widzę jakiegoś szczególnego problemu, tym bardziej, że Jerzy Owsiak od kilku dobrych lat publicznie daje wyraz swoim poglądom. Nie jest to jakieś szczególne zaskoczenie – powiedziała.

Do sprawy odniosła się również wicemarszałek Senatu Maria Koc (PiS).

– To jest pytanie, dlaczego pan Jerzy Owsiak, który kreuje się na działacza społecznego, zajmuje się polityką, zaprasza na wiece polityczne młodzież, (…) robi wodę z mózgu młodym ludziom – powiedziała Koc.

– Wychowanie młodych ludziom to sprawa nadrzędna – dodała.

Słowa Owsiaka padły na zakończenie festiwalu Pol'and'Rock, odbywającego się w Kostrzynie nad Odrą.

35-latek zmarł podczas festiwalu Pol'and'Rock. Sprawę bada policja

Na polu namiotowym w Kostrzynie nad Odrą w czwartek znaleziono ciało 35-letniego mężczyzny, który przebywał ze znajomymi na festiwalu Pol'and'Rock....

zobacz więcej

– Wracamy do rzeczywistości. A ta rzeczywistość rozszarpuje, nie dba, nie ma śmiałości, jest bolesna. To może coś k***a zmienimy? Po raz drugi to powiem. I od***rdolcie się w sądach, bo to jest utwór muzyczny. Żeby nie rządziło kłamstwo, pogarda i szczucie Polaków jednych na drugich, to może k***a coś zmienimy? Bądźcie moimi obrońcami w sądzie w Słubicach – nawoływał Owsiak, odnosząc się do wyroku słubickiego sądu, który w 2017 r. skazał go za używanie nieprzyzwoitych słów podczas przystanku Woodstock.

– Możecie mnie zabić na tej barykadzie. Możecie mi strzelić w łeb, ale nie cofnę się, bo Polska się stacza. (...) Możecie mnie zarąbać, ale nie zamknięcie mi mordy! – kontynuował.

– To wy trwonicie moje pieniądze. Zabieracie Westerplatte. K***a, po co?! Odp***dolcie się od Westerplatte! Wsadzicie mnie za to do pierdla? To znajdę tam kumpli i rozsadzimy to od środka – mówił.

image

źródło: